X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Girzyński: Jan Olszewski był człowiekiem zasad i moralnym drogowskazem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 07:35
- Politycy w dużej mierze są egoistami o wielkich ambicjach, a dla premiera Olszewskiego najważniejsza była idea, to był człowiek zasad, a to w polityce nie zawsze się opłaca  - mówił w "Sygnałach dnia" Zbigniew Girzyński, były polityk PiS. 
Audio
  • Zbigniew Girzyński: Jan Olszewski był moralnym drogowskazem (Sygnały dnia/Jedynka)
Zbigniew Girzyński
Zbigniew GirzyńskiFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Jan Olszewski zmarł w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. został odznaczony Orderem Orła Białego. Hołd zmarłemu oddali m.in.: premier Mateusz Morawiecki, lider PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, a także wicepremierzy i ministrowie.

- To był wyjątkowy człowiek. Zainteresowałem się polityką mając 19 lat, w momencie, gdy ten wspaniały człowiek został tak źle potraktowany 4 czerwca 1992 roku. Rząd Olszewskiego w pół roku zrobił wiele dobrego, zarówno w finansach jak i w kwestii bezpieczeństwa. Potrafił także odkładać różnego rodzaju urazy na plan dalszy. Takich polityków nie mamy zbyt wielu. Politycy w dużej mierze są egoistami o wielkich ambicjach, a dla premiera Olszewskiego najważniejsza była idea, to był człowiek zasad, a to w polityce nie zawsze się opłaca. Był moralnym drogowskazem - powiedział Zbigniew Girzyński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Zbigniew Girzyński (były polityk PiS, historyk)

Data emisji: 16.02.2018

Godzina emisji: 7.15

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plan uroczystości pogrzebowych Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 11:20
W piątek rano w Warszawie rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe zmarłego w ub. tygodniu Jana Olszewskiego. Od północy trwa żałoba narodowa, którą po śmierci b. premiera zarządził prezydent Andrzej Duda. W sobotę Jan Olszewski spocznie na cmentarzu na Wojskowych Powązkach.
rozwiń zwiń