X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Anusz: Jan Olszewski jest jednym z ojców polskiej niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 10:23
- Jan Olszewski był dla mnie osobą, która była łącznikiem miedzy II Rzeczpospolitą a odrodzoną Rzeczpospolitą - mówi w "Sygnałach dnia" poseł na Sejm I i III kadencji. 
Audio
  • Andrzej Anusz wspomina Jana Olszewskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Czuwanie i modlitwy przy trumnie z ciałem byłego premiera Jana Olszewskiego w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście w Warszawie
Czuwanie i modlitwy przy trumnie z ciałem byłego premiera Jana Olszewskiego w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście w WarszawieFoto: PAp/Jakub Kamiński

Dziś w Warszawie odbędzie się pogrzeb Jana Olszewskiego - byłego premiera, opozycjonisty, obrońcy w procesach politycznych PRL, powstańca warszawskiego. Jan Olszewski zmarł w ubiegły czwartek w wieku 88 lat. W czasach PRL był obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych. Po przemianach politycznych w Polsce był między innymi doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego. 

- Był żołnierzem Szarych Szeregów i praktycznie po 1945 roku był cały czas w opozycji do komunistycznej rzeczywistości. Brał udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości - mówi Andrzej Anusz. - Jest jednym z ojców polskiej niepodległości - dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Anusz (poseł na Sejm I i III kadencji)

Data emisji: 16.02.2018

Godzina emisji: 8.15

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plan uroczystości pogrzebowych Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 11:20
W piątek rano w Warszawie rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe zmarłego w ub. tygodniu Jana Olszewskiego. Od północy trwa żałoba narodowa, którą po śmierci b. premiera zarządził prezydent Andrzej Duda. W sobotę Jan Olszewski spocznie na cmentarzu na Wojskowych Powązkach.
rozwiń zwiń