Błażej Spychalski: szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela powinien przeprosić

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 08:55
- Nasze relacje z Izraelem są dobre, ale czasem pojawia się problem dotyczący przeszłości - mówił w "Sygnałach dnia" Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta, odnosząc się do ostatnich wypowiedzi polityków izraelskich o rzkomym antysemityzmie Polaków. 
Audio
  • Błażej Spychalski o relacjach z Izraelem (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Błażej Spychalski o relacjach z Izraelem (Jedynka/Sygnały dnia)

Po obraźliwych wypowiedziach wobec Polski ze strony izraelskich polityków, trwa kryzys polsko-izraelski. O tym, czy prezydent Andrzej Duda zamierza zabrać w najbliższym czasie w tej sprawie głos mówił w "Sygnałach dnia" Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta. 

- Trzeba robić wszystko, by powrócić do normalnych relacji. Myślę, że powinno paść słowo "przepraszam" ze strony ministra spraw zagranicznych Izraela, który powiedział, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Nasze relacje z Izraelem są dobre, ale czasem pojawia się problem dotyczący przeszłości - ocenił Spychalski. 

Rzecznik pytany był również - w kontekście konferencji bliskowschodniej, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Warszawie - o realizację projektu "Fort Trump". - Niedługo zostanie podjęta decyzja w tej sprawie przez Amerykanów - powiedział Spychalski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Błażej Spychalski (rzecznik prezydenta)

Data emisji: 20.02.2018

Godzina emisji: 8.15

kad/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Peres o Aleksandrze Gudzowatym: oryginalny myśliciel

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 16:22
Prezydent Izraela, Szymon Peres, złożył kondolencje wdowie po przedsiębiorcy Aleksandrze Gudzowatym Danucie Koryckiej Gudzowaty.
rozwiń zwiń