X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony ze strony Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:00
- Przekop Mierzei Wiślanej nie oznacza, że na Zalewie Wiślanym będą pływały kontenerowce. Nikt nigdy nie planował tam wpuszczania tego typu jednostek – powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
Audio
  • Marek Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony ze strony Komisji Europejskiej (Sygnały dnia/Jedynka)

W zeszłym tygodniu ruszyła wycinka drzew pod przekop Mierzei Wiślanej. Były to pierwsze poważne prace w terenie związane z realizacją tej inwestycji. Równocześnie z nimi pojawiły się jednak protesty – Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia złożyło skargę do Komisji Europejskiej, co spowodowało, że sprawą zainteresowała się Bruksela. Przeciwna przedsięwzięciu jest także Rosja, która również poskarżyła się UE, argumentując, że kanał zagraża ekologii Zalewu Wiślanego.

mierzeja pap1200.jpg
Dlaczego Komisja Europejska pyta o Mierzeję Wiślaną?

- Dialog i wymiana dokumentów z Komisją Europejską trwa już trzy lata. Dziś w tej sprawie nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Ta inwestycja nie jest zagrożona ze strony KE. Zresztą w zeszłym roku po opublikowaniu naszego raportu oddziaływania na środowisko KE wniosła uwagi i zapytania, na które my odpowiedzieliśmy, a nasze odpowiedzi nie zostały zanegowane – podkreślił Marek Gróbarczyk.

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej mówiąc o przekopie Mierzei Wiślanej zaznaczył też, że inwestycja sprawi, iż port w Elblągu zyska dostęp do całego świata. Jednocześnie uspokoił, że nie chodzi o wpuszczenie na wody Zalewu Wiślanego dużych statków transportowych.

- Mówienie o tym, że po zalewie będą pływać kontenerowce, jest bzdurą. Nikt nigdy nie planował tam wpuszczania tam tego typu jednostek. Zakładamy, że wpłyną tam statki o maksymalnej długości 100 m i zanurzeniu do 5 m i przygotowujemy port na to rozwiązanie – przypomniał Marek Gróbarczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Marek Gróbarczyk (minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej)

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 8.14

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak