X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Górny: nie sądzę, by na szczycie w Watykanie podjęto jakieś decyzje

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 10:37
- W mediach, głównie lewicowych i liberalnych, pojawiały się zarzuty pod adresem Jana Pawła II, że brał udział w tuszowaniu pedofilii w Kościele, natomiast one nigdy nie zostały potwierdzone żadnymi twardymi dowodami – mówił w "Sygnałach dnia" Grzegorz Górny, publicysta tygodnika "Sieci" odnosząc się do trwającego w Watykanie szczytu na temat ochrony nieletnich w Kościele.
Audio
  • Grzegorz Górny o szczycie w Watykanie (Sygnały dnia/Jedynka)

Udział w szczycie w Auli Synodu biorą przewodniczący episkopatów z całego świata, zwierzchnicy katolickich Kościołów wschodnich oraz przełożeni generalni zakonów żeńskich i męskich. Polskę reprezentuje wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu arcybiskup Marek Jędraszewski. W przemówieniu papież wezwał do "szczerej i pogłębionej dyskusji o tym, jak uporać się ze złem, które dręczy Kościół i ludzkość".  

- Trudno sobie wyobrazić, aby podczas szczytu w Watykanie zostały podjęte jakieś decyzje. Myślę, że raczej zostaną powołane komisje, które wypracują pewne procedury – skomentował gość audycji publicysta Grzegorz Górny z tygodnika "Sieci". Jego zdaniem pedofilia nie jest problemem wyłącznie jednego Kościoła. Jednak Kościół Katolicki jest jedyną instytucją, która we własnych szeregach postanowiła poradzić sobie z tym problemem.

Jakiś czas temu papież Franciszek powiedział, że Jan Paweł II uczestniczył w tuszowaniu pedofilii w Kościele. Wypowiedź wydaje się trudna do zinterpretowania. Dotyczy trudnej sprawy, a została powiedziana w formie anegdoty. - Dziwne jest, że wypowiedź papieża Franciszka została rzucona w formie lekkiej anegdoty, bo sprawa jest bardzo poważna. Rzeczywiście, pojawiały się w mediach, głównie lewicowych i liberalnych zarzuty pod adresem Jana Pawła II, natomiast one nigdy nie zostały potwierdzone żadnymi twardymi dowodami – powiedział publicysta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Grzegorz Górny (publicysta, tygodnik "Sieci")

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 8.40

abi/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patryk Jaki o wprowadzeniu deklaracji LGBT+ w Warszawie: to duży skandal

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 08:17
- Rafał Trzaskowski wycofuje się ze swoich obietnic dotyczących poprawy jakości życia w Warszawie, a w zamian wprowadza nam m.in. hostel dla LGBT – powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Odniósł się w ten sposób do podpisanej przez prezydenta stolicy deklaracji LGBT+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony ze strony Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:00
- Przekop Mierzei Wiślanej nie oznacza, że na Zalewie Wiślanym będą pływały kontenerowce. Nikt nigdy nie planował tam wpuszczania tego typu jednostek – powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
rozwiń zwiń