Grzegorz Górny: nie sądzę, by na szczycie w Watykanie podjęto jakieś decyzje

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 10:37
- W mediach, głównie lewicowych i liberalnych, pojawiały się zarzuty pod adresem Jana Pawła II, że brał udział w tuszowaniu pedofilii w Kościele, natomiast one nigdy nie zostały potwierdzone żadnymi twardymi dowodami – mówił w "Sygnałach dnia" Grzegorz Górny, publicysta tygodnika "Sieci" odnosząc się do trwającego w Watykanie szczytu na temat ochrony nieletnich w Kościele.
Audio
  • Grzegorz Górny o szczycie w Watykanie (Sygnały dnia/Jedynka)

Udział w szczycie w Auli Synodu biorą przewodniczący episkopatów z całego świata, zwierzchnicy katolickich Kościołów wschodnich oraz przełożeni generalni zakonów żeńskich i męskich. Polskę reprezentuje wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu arcybiskup Marek Jędraszewski. W przemówieniu papież wezwał do "szczerej i pogłębionej dyskusji o tym, jak uporać się ze złem, które dręczy Kościół i ludzkość".  

- Trudno sobie wyobrazić, aby podczas szczytu w Watykanie zostały podjęte jakieś decyzje. Myślę, że raczej zostaną powołane komisje, które wypracują pewne procedury – skomentował gość audycji publicysta Grzegorz Górny z tygodnika "Sieci". Jego zdaniem pedofilia nie jest problemem wyłącznie jednego Kościoła. Jednak Kościół Katolicki jest jedyną instytucją, która we własnych szeregach postanowiła poradzić sobie z tym problemem.

Jakiś czas temu papież Franciszek powiedział, że Jan Paweł II uczestniczył w tuszowaniu pedofilii w Kościele. Wypowiedź wydaje się trudna do zinterpretowania. Dotyczy trudnej sprawy, a została powiedziana w formie anegdoty. - Dziwne jest, że wypowiedź papieża Franciszka została rzucona w formie lekkiej anegdoty, bo sprawa jest bardzo poważna. Rzeczywiście, pojawiały się w mediach, głównie lewicowych i liberalnych zarzuty pod adresem Jana Pawła II, natomiast one nigdy nie zostały potwierdzone żadnymi twardymi dowodami – powiedział publicysta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Grzegorz Górny (publicysta, tygodnik "Sieci")

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 8.40

abi/K.A

Czytaj także

Patryk Jaki o wprowadzeniu deklaracji LGBT+ w Warszawie: to duży skandal

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 08:17
- Rafał Trzaskowski wycofuje się ze swoich obietnic dotyczących poprawy jakości życia w Warszawie, a w zamian wprowadza nam m.in. hostel dla LGBT – powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Odniósł się w ten sposób do podpisanej przez prezydenta stolicy deklaracji LGBT+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony ze strony Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:00
- Przekop Mierzei Wiślanej nie oznacza, że na Zalewie Wiślanym będą pływały kontenerowce. Nikt nigdy nie planował tam wpuszczania tego typu jednostek – powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
rozwiń zwiń