Karol Karski: w wyborach do Parlamentu Europejskiego stracą główne ugrupowania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 07:59
- Stracą takie główne ugrupowania, jak Europejska Partia Ludowa i Socjaliści. Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów z pewnością będzie miała więcej członków i to mimo brexitu - przekonywał na antenie radiowej Jedynki Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Karol Karski będzie ponownie startował do Parlamentu Europejskiego (Jedynka/Sygnały dnia)

Komitet Polityczny PiS podjął we wtorek decyzję dotyczącą "jedynek" i "dwójek" na listach do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" PiS w wyborach do PE będą m.in. Joachim Brudziński, Jacek Saryusz-Wolski, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Karol Karski będzie startował jako "jedynka" z list PiS do Parlamentu Europejskiego, w którym zasiada od 2014 roku. - Mam satysfakcję z tego powodu, że wiele udało się zrobić w Unii Europejskiej dla regionów, które reprezentuję, zarówno warmińsko-mazurskie, jak podlaskie. Udało się zrealizować wiele programów, chociażby wpisać na listę europejskich korytarzy transportowych Via Carpatię, która od 1986 roku była ciągle w planach, a tutaj przez tylko 3 lata udało się uzyskać wpisanie tej trasy łączącej północną granicę państwa w okolicach Suwałk, przez Lublin z południem Europy. Finansowanie unijne, w tym roku będą wbijane łopaty w 11 miejscach - podkreślił europoseł.  

Eksperci przewidują zasadniczą zmianę w Parlamencie Europejskim po zbliżających się wyborach. - Stracą te główne ugrupowania, czyli Europejska Partia Ludowa, Socjaliści. Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów z pewnością będzie miała więcej członków i to mimo brexitu - zaznaczył Karski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Karol Karski (europoseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 23.02.2019

Godzina emisji: 7.14

dcz/ag

Czytaj także

Joachim Brudziński: PiS chce mieć mocną reprezentację w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 18:41
- Prawo i Sprawiedliwość chce mieć mocną reprezentację w Parlamencie Europejskim - powiedział w środę szef MSWiA Joachim Brudziński, który do europarlamentu wystartuje jako "jedynka" z okręgu obejmującego woj. zachodniopomorskie i lubuskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Karski: mamy mocne listy, nasi kandydaci są wybierani według kompetencji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 08:07
- Dziwi mnie, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość ma być ograniczone w swobodnym doborze kandydatów na swoje listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Wybieramy wyłącznie według kryteriów kompetencji, przygotowania, doświadczenia i potrzeby poszczególnych osób do zajmowania się konkretnymi sprawami w Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Karski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: Prawo i Sprawiedliwość podchodzi do eurowyborów z pokorą

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 10:07
Europoseł PiS Ryszard Czarnecki liczy, że na wynik jego partii w eurowyborach będą miały wpływ osiągnięcia rządu. – Dlatego, że w wielu krajach wybory do Parlamentu Europejskiego są dla wyborców okazją do oceny pracy rządu – powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń