Należy pomóc rodzinie rozwinąć to, co w niej dobre

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 09:06
Od 10 lat Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce prowadzi działania na rzecz rodziny pod hasłem SOS Rodzinie. Działania mają na celu wsparcie rodziny, aby przeciwdziałać umieszczaniu dzieci w rodzinach zastępczych.
Audio
  • Rodzina powinna zostać wzmocniona (Sygnały dnia/Jedynka)
Materiały promocyjne akcji
Materiały promocyjne akcjiFoto: http://wioskisos.org/

Anna Bielecka zwraca uwagę, że to pozorna sprzeczność w działaniach. SOS Wioski Dziecięce zajmuje się umieszczaniem dzieci w rodzinach zastępczych, zaś opieka nad rodzinami ma temu zapobiegać. - W tej chwili mamy w wioskach dziecięcych 385 podopiecznych, zaś w programach SOS Rodzinie mamy ich 1145 - wylicza. Podkreśla, że to krótsza działalność, ale bardzo potrzebna, bo profilaktyczna.

Anna Choszcz-Sendrowska wskazuje, że to na gminach ciąży obowiązek wspierania rodzin. - Gminy powinny prowadzić placówki wsparcia dziennego, ale też powinny wspierać rodziny poprzez prace asystentów rodziny, pomagać im w prowadzeniu gospodarstw domowych i w mobilizacji do pracy, po to by rodzina funkcjonowała jak najbardziej normalnie, by dzieci były tam bezpieczne, chronione, bo to jest dla nas najważniejsze - wyjaśnia.

Gdzie działa stowarzyszenie? Co to jest niewydolność wychowawcza? Jak mozna wesprzeć stowarzyszenie? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Anna Bielecka i Anna Choszcz-Sendrowska (Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce)

Data emisji: 23.02.2019

Godzina emisji: 8.14

ag

Czytaj także

Co zmienia nowa "definicja" dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:27
Rzecznik praw dziecka przedstawił w lipcu projekt nowego kodeksu rodzinnego. Jak mówił podczas prezentacji rzecznik Marek Michalak, nowy kodeks rodzinny to przełom w myśleniu o dziecku i jego rodzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne relacje tata - córka. Jak nie popełniać błędów?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 13:15
W najbliższą sobotę 17.11.2018 rozpocznie się Międzynarodowe Forum Tato.Net, którego głównym celem jest nauczanie ojców jak być dobrymi dla swoich dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Rabiej: program "Mama 4+" nie jest propagowaniem lenistwa

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 08:05
- Rozmnażanie nie jest niczym złym. Potrzebujemy rozwijać się, rosnąć jako społeczeństwo, a nie da się tego robić bez rodzenia dzieci – powiedział na antenie radiowej Jedynki wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń