X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Należy pomóc rodzinie rozwinąć to, co w niej dobre

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 09:06
Od 10 lat Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce prowadzi działania na rzecz rodziny pod hasłem SOS Rodzinie. Działania mają na celu wsparcie rodziny, aby przeciwdziałać umieszczaniu dzieci w rodzinach zastępczych.
Audio
  • Rodzina powinna zostać wzmocniona (Sygnały dnia/Jedynka)
Materiały promocyjne akcji
Materiały promocyjne akcjiFoto: http://wioskisos.org/

Anna Bielecka zwraca uwagę, że to pozorna sprzeczność w działaniach. SOS Wioski Dziecięce zajmuje się umieszczaniem dzieci w rodzinach zastępczych, zaś opieka nad rodzinami ma temu zapobiegać. - W tej chwili mamy w wioskach dziecięcych 385 podopiecznych, zaś w programach SOS Rodzinie mamy ich 1145 - wylicza. Podkreśla, że to krótsza działalność, ale bardzo potrzebna, bo profilaktyczna.

Anna Choszcz-Sendrowska wskazuje, że to na gminach ciąży obowiązek wspierania rodzin. - Gminy powinny prowadzić placówki wsparcia dziennego, ale też powinny wspierać rodziny poprzez prace asystentów rodziny, pomagać im w prowadzeniu gospodarstw domowych i w mobilizacji do pracy, po to by rodzina funkcjonowała jak najbardziej normalnie, by dzieci były tam bezpieczne, chronione, bo to jest dla nas najważniejsze - wyjaśnia.

Gdzie działa stowarzyszenie? Co to jest niewydolność wychowawcza? Jak mozna wesprzeć stowarzyszenie? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Anna Bielecka i Anna Choszcz-Sendrowska (Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce)

Data emisji: 23.02.2019

Godzina emisji: 8.14

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co zmienia nowa "definicja" dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:27
Rzecznik praw dziecka przedstawił w lipcu projekt nowego kodeksu rodzinnego. Jak mówił podczas prezentacji rzecznik Marek Michalak, nowy kodeks rodzinny to przełom w myśleniu o dziecku i jego rodzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne relacje tata - córka. Jak nie popełniać błędów?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 13:15
W najbliższą sobotę 17.11.2018 rozpocznie się Międzynarodowe Forum Tato.Net, którego głównym celem jest nauczanie ojców jak być dobrymi dla swoich dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Rabiej: program "Mama 4+" nie jest propagowaniem lenistwa

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 08:05
- Rozmnażanie nie jest niczym złym. Potrzebujemy rozwijać się, rosnąć jako społeczeństwo, a nie da się tego robić bez rodzenia dzieci – powiedział na antenie radiowej Jedynki wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń