X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ambasador akcji Bieg Tropem Wilczym: pamięć o Żołnierzach Wyklętych jest bardzo żywa

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 09:23
W 365 miejscach na świecie już w niedzielę Biegi Tropem Wilczym, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych. - Ten bieg jest inicjatywą oddolną, a zainteresowanie tą ideą, świadczy o tym, że nie tak łatwo było ją wcisnąć pod wycieraczkę - powiedział Robert Podoliński, ambasador akcji Bieg Tropem Wilczym.
Audio
  • Bieg Tropem Wilczym. "Pamięć o Wyklętych wciąż żywa" (Sygnały dnia/Jedynka)
Mieszkańcy Lublina podczas ubiegłorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym
Mieszkańcy Lublina podczas ubiegłorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

Rzecznik prasowy Biegu Tropem Wilczym, Barbara Konarska, mówiła w radiowej Jedynce, że biegi odbędą się w trzystu polskich miastach, pięćdziesięciu garnizonach wojskowych, misjach wojsk sojuszniczych, a także w licznych miejscowościach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i Afryce. Akcja organizowana jest po raz siódmy.

- To szczytny cel, idea, która jest mi bliska. Pamięć o Żołnierzach Wyklętych jest bardzo żywa, a po 1989 roku były momenty, gdy ta pamięć o nich była przechowywana na stadionach, wśród kibiców i młodzieży. Ten bieg jest inicjatywą oddolną, a zainteresowanie tą ideą świadczy o tym, że nie tak łatwo było ją schować pod wycieraczkę - powiedział Robert Podoliński, ambasador akcji Bieg Tropem Wilczym.

Zasadniczy dystans biegu to 1963 metry. Upamiętnia on rok 1963, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty, Józef Franczak pseudonim "Lalek". Będzie też można pobiec na dystansie pięciu i dziesięciu kilometrów.

Biegom będzie towarzyszyła akcja charytatywna: zbiórka pieniędzy dla 18-miesięcznej Małgosi, cierpiącej na ciężką chorobę genetyczną. Próbę leczenia można podjąć tylko w Stanach Zjednoczonych, ale kosztuje to milion dolarów. Małgosi można też pomóc wysyłając SMS o treści GOSIA na numer 72052. W czasie biegów będzie też można oddać krew. 

W Warszawie Biegowi Tropem Wilczym mają towarzyszyć pokazy grup rekonstrukcyjnych i koncert zespołu "Tulia", który będzie reprezentował Polskę na tegorocznym konkursie Eurowizji. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Robert Podoliński (ambasador akcji Bieg Tropem Wilczym) i Barbara Konarska (rzecznik prasowy akcji)

Data emisji: 2.03.2019

Godzina emisji: 7.15

dn/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak