X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politolog: piątka PiS zdominuje kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 09:53
Andrzej Anusz zauważa, że przed wyborami stronie rządowej udało się narzucić narrację programową. Koalicja Europejska dopiero zajmuje się tworzeniem swojego programu.
Audio
  • Komentarz polityczny Andrzeja Anusza (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Anusz
Andrzej AnuszFoto: Polskie Radio

Politolog podkreśla, że w Koalicji Europejskiej na razie nie ma dyskusji nad programem. Nie ma też ułożonych list, a przede wszystkim ogłoszonych tzw. jedynek i dwójek, czyli kandydatów, którzy obsadzą te miejsca na listach. - Wiemy, że są duże spory o jedynki i dwójki na listach, natomiast po stronie PiS te jedynki i dwójki już zostały ogłoszone - mówi komentator.

Wskazuje, że Koalicja jest zupełnie nowym elementem, gdyż są w niej siły postkomunistyczne jak SLD, postPRL-owskie jak PSL, ale jest też Platforma Obywatelska, która odwołuje się do tradycji solidarnościowej. Według niego, to zupełnie nowa konstrukcja i rodzą się pytania, jak ona się sprawdzi.

Andrzej Anusz zastanawia się również nad przyszłością PSL i nie wyklucza, że Stronnictwo już nigdy nie wystartuje jako samodzielny podmiot polityczny.

Posłuchaj całego komentarza.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: dr Andrzej Anusz (politolog, Instytut Józefa Piłsudskiego w Warszawie)

Data emisji: 5.03.2019

Godzina emisji: 8.40

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nowa piątka PiS". Jacek Sasin: nie przewidujemy nowelizacji ustawy budżetowej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 07:46
- Według wstępnych szacunków Ministerstwa Finansów pokrycie środków na "nową piątkę PiS" może odbyć się drogą pewnych przesunięć w budżecie - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: opozycja nie ma nic do zaproponowania

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 09:33
- Posunięcie Jarosława Kaczyńskiego zepchnęło opozycję do kompletnej defensywy i zostawiło opozycji niesłychanie wąski margines programowy - ocenia Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: złotówka lepiej niż euro dba o dobrobyt Polaków

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 07:35
- Naszym podstawowym postulatem nie jest to, żeby Polska przyjęła euro, ale żeby Polacy zaczęli zarabiać tak jak w Europie Zachodniej - powiedział premier Mateusz Morawiecki w "Sygnałach dnia". 
rozwiń zwiń