X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przeszarżowali, jeśli chodzi o wojnę ideologiczną w Warszawie". Tomasz Rzymkowski ws. deklaracji LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 09:26
- Po konwencji PiS nastąpiło totalne wycofanie się z założeń deklaracji LGBT+ przez przedstawicieli władz Warszawy, przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego zastępcę Pawła Rabieja. Zaczęli nagle zaprzeczać temu, co przez dwa tygodnie twierdzili - powiedział w radiowych "Sygnałach dnia" poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.
Audio
  • Tomasz Rzymkowski: agresywna, ideologiczna, kontrkulturowa lewica próbuje tworzyć granice prawicy (Sygnały Dnia)

Deklarację LGBT+ prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podpisał w połowie lutego. Dokument zakłada m.in. wprowadzenie edukacji seksualnej w szkole - zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Deklaracja LGBT+ była krytykowana m.in. przez polityków PiS. W sobotnim przemówieniu podczas konwencji w Jasionce prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił m.in. o ataku na rodzinę i dzieci.

Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego Rafał Trzaskowski "zdecydowanie wyszedł poza rolę włodarza stolicy". - Kwestie związane z programem nauczania są w wyłącznej kompetencji MEN, to od nich zależy program nauczania, a nie od jednostek samorządu terytorialnego - powiedział. Poseł zwrócił też uwagę, że "w ramach tzw. karty LGBT powstają swoiste listy proskrypcyjne osób, które deklarują się jako homoseksualne". - To jest taki pomysł rodem z państwa totalitarnego, tzn. ja osobom, które uważają się za homoseksualne, współczuję, jeśli się wpiszą na tego typu listę, bo ona może zostać ujawniona, tu nie ma gwarancji - podkreślił poseł Kukiz'15.

Gość "Sygnałów dnia" zwrócił uwagę, że prezydent Warszawy i jego zastępca "przez dwa tygodnie twierdzili, że deklaracja LGBT+ to jest podnoszenie standardów, wyrównywanie do poziomu europejskiego". - W tej chwili twierdzą, że to nie jest tak, jak jest napisane, no widać ewidentnie, że się wycofują, że przeszarżowali, jeśli chodzi o wojnę ideologiczną w Warszawie - dodał polityk.

W opinii Tomasza Rzymkowskiego "agresywna, ideologiczna, kontrkulturowa lewica próbuje tworzyć granice prawicy". - Chcą takiej prawicy, która milczy w przypadku wojny kulturowej czy nadużyć wszelkiej maści ze strony lewicy. Ja się temu nie będę podporządkowywał - podkreślił.

Poseł Kukiz'15 powiedział w audycji, że listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego zostaną przedstawione "w tym tygodniu". Na pytanie, czy będą tam jacyś koalicjanci, odpowiedział, że "to się cały czas waży". - Między innymi z tego powodu, w mojej ocenie, jeszcze nie ogłosiliśmy list - powiedział.

Tomasz Rzymkowski mówił też m.in. o "piątce PiS" i pomysłach Kukiz'15 ws. podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15)

Data emisji: 12.03.2019

Godzina emisji: 8.15

paw/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kukiz: Unia Europejska potrzebuje natychmiastowej reformy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 17:14
- To ma być Europa Ojczyzn. Nie możemy być niewolnikami dwóch mocarstw: Francji i Niemiec - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Karski: Koalicja Europejska nie ma jednej linii programowej poza wolą sprawowania władzy i odsunięcia od niej PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 09:04
– Z jednej strony są ci, którzy by chcieli np. utrzymywać tradycyjne wartości, a z drugiej ci, którzy chcieliby je burzyć. Wyborca takiego tworu będzie przed dużym dylematem – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" europoseł PiS Karol Karski nt. Koalicji Europejskiej.
rozwiń zwiń