Paweł Soloch o obecności wojsk USA w Polsce: wciąż trwają rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 09:33
- Trwają rozmowy z Amerykanami, których rezultatem będzie zwiększenie obecności armii USA w naszym kraju - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Audio
  • Paweł Soloch o "Forcie Trump" (Sygnały dnia/Jedynka)

Polska zabiega o powstanie stałej amerykańskiej bazy wojskowej, którą prezydent Andrzej Duda roboczo określił nazwą "Fort Trump". "Gazeta Wyborcza" twierdzi, że ta inicjatywa się oddala.

Paweł Soloch powiedział, że doniesienia medialne, jakoby Amerykanie nie byli zainteresowani budową stałej bazy swoich sił w Polsce, to przedstawianie tych negocjacji w sposób nierzetelny, "trochę w linii Sputnika". Jak mówił szef BBN, tego typu artykuły, mające znamiona przecieku, wprowadzają zły klimat wokół toczących się rozmów.

- W tej sprawie omawianych jest kilka rzeczy naraz. Oficjalne komunikaty wydaje Ministerstwo Obrony Narodowej, które bezpośrednio prowadzi negocjacje z Pentagonem. Reszta to wyłącznie doniesienia medialne - podkreślił gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Paweł Soloch (szef BBN)

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 8.15

mr

Czytaj także

Szef BBN o "Fort Trump": poczekajmy na ostateczne rezultaty rozmów, na stole leżą różne kwestie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 11:50
- Na tym etapie mówimy o stopniowym zwiększaniu obecności amerykańskiej - powiedział szef BBN Paweł Soloch, pytany, czy w Polsce powstanie stała amerykańska baza wojskowa. Według niego, jeśli w rozmowach z Amerykanami zapadną decyzje co do najbliższego roku, nie będą one dotyczyć budowy dużej bazy.
rozwiń zwiń