X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niższy PIT dla mikrofirm. Minister przedsiębiorczości: propozycję przyjmiemy z zainteresowaniem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 08:32
- W czasie, gdy gospodarka nieco spowalnia, to, co jest największym naszym wyzwaniem, to obniżanie kosztów pracy, obniżanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - powiedziała w "Sygnałach dnia" minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz o obniżeniu podatków (Jedynka/Sygnały dnia)

Obniżka stawki podatku z 18 do 17 proc. prawdopodobnie obejmie też mikrofirmy - podała piątkowa "Rzeczpospolita". Gazeta przypomniała, że gdy premier Mateusz Morawiecki ogłosił, w ramach tzw. piątki Kaczyńskiego, obniżkę obciążeń dla pracujących, pojawiły się wątpliwości, czy dotyczy to także samozatrudnionych. W Ministerstwie Finansów trwają prace nad ustawą. 

Jadwiga Emilewicz powiedziała w radiowej Jedynce, że jeśli obniżony podatek będzie dotyczył też mikrofirm, to ministerstwo przyjmie go z jeszcze większym zainteresowaniem. - To one przede wszystkim potrzebują obniżania progu dostępu, progu rozwojowego, aby rzeczywiście w ciągu kilku lat mogły się rozwijać - oceniła minister. Jej zdaniem "w czasie, gdy gospodarka nieco spowalnia to, co jest największym naszym wyzwaniem, to obniżanie kosztów pracy, obniżanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce".

Minister zauważyła, że choć rekordowy pod względem wzrostu gospodarczego rok 2018 raczej się nie powtórzy, to Polska ciągle utrzymuje się na bardzo wysokiej fali wzrostu. - Jeśli utrzymamy dynamikę z pierwszego kwartału, możemy ten rok skończyć na poziomie 4 proc. PKB - powiedziała. Wskazała, że ostrożne szacunki mówią o wzroście na poziomie 3,5-3,7 proc. - Rozwijamy się trzykrotnie szybciej niż nasz największy partner gospodarczy - Niemcy - dodała Emilewicz.

Gość Jedynki mówiła też o zaplanowanej na poniedziałek polsko-niemieckiej konferencji o współpracy gospodarczej oraz o relacjach z Wielką Brytanią w przypadku tzw. twardego brexitu.

W audycji nawiązano również do czwartkowej konferencji z udziałem minister poświęconej prawu oświatowemu w kontekście podpisania przez Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jadwiga Emilewicz (minister przedsiębiorczości i technologii)

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 7.15

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: przyczyną polskiego cudu gospodarczego jest lepsza ściągalność podatków

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:13
- Z mafiami VAT-owskimi jest tak, że walczyć z nimi ich bronią było trudno, ale my wyciągnęliśmy nową technologię, technologię analizy informatycznej - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń