X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Apel: naszym celem jest reforma Unii Europejskiej, a nie jej likwidacja

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 11:09
- My znaleźliśmy i szukamy sojuszników skupionych wokół demokratyzacji Unii Europejskiej. Uważamy, że UE jest organem, który jest bardzo przydatny, bardzo pożyteczny, ale za mało demokratyczny - powiedział w "Sygnałach dnia" Piotr Apel z Kukiz’15.
Audio
  • Poseł Kukiz'15: UE jest za mało demokratyczna (Sygnały dnia/Jedynka)

Piotr Apel z Kukiz'15 mówi, że celem kandydatów tego ruchu do Parlamentu Europejskiego jest reforma Unii Europejskiej, a nie jej likwidacja. W najbliższych dniach Kukiz’15 zaprezentuje swoje listy wyborcze. Gość radiowej Jedynki zwracał także uwagę na potrzebę większej demokratyzacji instytucji unijnych. 

- My znaleźliśmy i szukamy sojuszników skupionych wokół demokratyzacji Unii Europejskiej. Uważamy, że UE jest organem, który jest bardzo przydatny, bardzo pożyteczny, ale za mało demokratyczny. Powinna być większa uwaga i ostrożność w zwalczaniu korupcji w samej UE - powiedział Piotr Apel.

- Jest Komisja Europejska, której sposób wyboru pozostawia wiele do życzenia. Jej skład jest umową pomiędzy premierami różnych państw, zakulisową grą, a nie bezpośrednim wyborem. Uważamy, że kompetencje PE powinny być większe w związku z tym, że jest to organ najbardziej demokratyczny w obecnej UE - dodał.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Apel (poseł Kukiz’15)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 8.15

dn/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawid Wildstein: szok w PSL-owskich dołach

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 09:30
- PSL mimo deklarowanego konserwatyzmu i deklarowanego elektoratu, do którego się odwołuje jest w stanie wchodzić w koalicję z partiami, które deklarują zupełnie coś innego na sztandarach - mówi publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Kukiz’15: do eurowyborów podchodzimy poważnie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 08:55
- Priorytetem jest dla nas polski Parlament, chcemy wprowadzenia zmian systemowych, ale również do eurowyborów podchodzimy poważnie. Świadczy o tym sojusz, który zawarliśmy m.in. z Ruchem Pięciu Gwiazd – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Szramka, poseł Kukiz 15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europoseł PSL: konkurencja ze strony PiS przekonała nas do koalicji

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 07:59
- Ostatecznie nasze listy w wyborach do europarlamentu zostaną sformułowane do 16 marca. Pierwsza propozycja jest taka, żeby jako potencjalne "jedynki" uwzględnić dotychczasowych posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego – powiedział w Polskim Radiu 24 eurodeputowany PSL Andrzej Grzyb.
rozwiń zwiń