Władysław Kosiniak-Kamysz: dzięki PSL nie było nigdy żadnych rewolucji światopoglądowych

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 10:52
- Jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a przez to jesteśmy przeciwko adopcji - powiedział w "Sygnałach dnia" prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując wypowiedź swojego koalicjanta Pawła Rabieja nt. adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz postulatach światopoglądowych PSL (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz postulatach światopoglądowych PSL (Sygnały dnia/Jedynka)

Paweł Rabiej w wywiadzie dla "DGP" mówił: "Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją". Później we wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter "wyłącznie prywatny".

- To jest wolny kraj. Każdy, jeżeli się wypowiada w swoim imieniu, to go nic nie wiąże - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że inaczej jest, jeśli ktoś się wypowiada w imieniu koalicji. Jednocześnie Kosiniak-Kamysz ocenił, że "dobrze, że się wycofał Paweł Rabiej z tej wypowiedzi". 

Gość Jedynki podkreślił, że PSL jest przeciwne małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci przez takie pary. - Inaczej niż na przykład konserwatyści brytyjscy, którzy są w koalicji z PiS w europarlamencie - zauważył. Wskazał, że "dzięki PSL nie było nigdy żadnych rewolucji światopoglądowych" w czasie wspólnych rządów z Platformą Obywatelską. Dodał, że w Koalicji Europejskiej PSL jest "konserwatywną kotwicą".

Prezes PSL zaznaczył, że Koalicja Europejska to porozumienie zawarte "tylko i wyłącznie" na wybory do PE. Wyraził też nadzieję, że "w miarę szybko" dojdzie do porozumienia także w sprawie wyborów do Senatu. Zaznaczył jednak, że żadna koalicja nie jest rzeczą łatwą.

Gość radiowej Jedynki mówił też o programie socjalnym PiS. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL)

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 8.13

PAP/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak drwił z premiera na Twitterze. Teraz przeprasza

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 20:09
Rzecznik PSL Jakub Stefaniak przeprosił za swoje wpisy na Twitterze, w których odnosił się do premiera Mateusza Morawieckiego i posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. W rozmowie z tvp.info szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jeśli takie zachowanie się powtórzy, wyciągnie z niego konsekwencje. 
rozwiń zwiń