X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marszałek Senatu o karcie LGBT: rodzice powinni wychowywać dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 09:23
- W kwestii karty LGBT+ będziemy bardzo stanowczy. Nie chcę, aby moi wnukowie byli w przedszkolu przebierani w sukienki. To rodzice powinni wychowywać dzieci - powiedział w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. 
Audio
  • Marszałek Senatu o LGBT+: to rodzice powinni wychowywać dzieci (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał "warszawską deklarację LGBT", czym wywołał olbrzymią dyskusję. Do tego tematu w radiowej Jedynce odniósł się marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

- Kartę LGBT+ podpisał Rafał Trzaskowski i nie my wywołaliśmy tę burzę. Ta karta promuje środowiska homoseksualne. Nigdy nie występowaliśmy przeciwko tym środowiskom i traktowaliśmy je zawsze na równi z innymi, bo potrzebna jest równość Polaków wobec prawa i różnych środowisk, aczkolwiek uważam, że nie można tego promować oraz afirmować. W rozmowie z wieloma Polakami rodacy uważają, że oni zwariowali. W tej kwestii będziemy bardzo stanowczy. Nie chcę, aby moi wnukowie byli w przedszkolu przebierani w sukienki, a to mówię jako dziadek, nie polityk. To rodzice powinni wychowywać dzieci - powiedział polityk.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski uważa, że ewentualny niekorzystny wyrok TSUE w sprawie KRS będzie kwestionowaniem rozwiązań w innych krajach. Wczoraj unijny Trybunał Sprawiedliwości ogłosił, że 23 maja poznamy opinię rzecznika generalnego instytucji w sprawie legalności Krajowej Rady Sądownictwa.

Marszałek Karczewski mówi, że niekorzystny wyrok dla Polski będzie również niekorzystny dla innych krajów, bo w wielu z nich odpowiednik naszego KRS również wybierają politycy. Zdaniem gościa Jedynki, taka metoda wyboru nie zmniejsza obiektywizmu tego gremium.

Gość audycji poruszył także temat sądownictwa. - Reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna i tego oczekują rodacy. To wielki garb, który mamy do zlikwidowania. Pomimo wspaniałej 30. rocznicy wyborów 4 czerwca do Senatu, to przez tyle lat nie uporano się z problemem reformy wymiaru sprawiedliwości - dodał Stanisław Karczewski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu)

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 8.14

dn/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak