X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Szydło: rząd proponuje nauczycielom podwyżkę we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 09:21
- Ze strony związków, trzech centrali związkowych, praktycznie pada jeden argument w tej chwili - 1000 złotych - powiedziała w "Sygnałach dnia" wicepremier Beata Szydło, komentując negocjacje z nauczycielami w ramach Rady Dialogu Społecznego. 
Audio
  • Beata Szydło o postulatach nauczycieli i negocjacjach płacowych (Jedynka/Sygnały dnia)

Spotkanie 25 marca podczas posiedzenia prezydium Rady Dialogu Społecznego nie przyniosło porozumienia przedstawicieli rządu i nauczycielskich związków zawodowych. Kolejne rozmowy w Centrum "Dialog" w Warszawie na temat podwyżek dla nauczycieli zaplanowano na 1 kwietnia. 

- Dobrze, że rozmowy trwają, bo to, że usiedliśmy razem do stołu i ta rozmowa wczoraj długa i oczywiście niełatwa odbyła się, to jest jakiś sygnał do porozumienia - powiedziała Beata Szydło. Dodała, że ze strony centrali związkowych pada praktycznie jeden argument - 1000 zł. Jak wyliczyła, w skali roku wraz z dodatkami daje to koszt 17 mld zł.

bronn 1200.jpg
Sławomir Broniarz: jeśli dojdziemy do porozumienia, czas na egzamin może się znaleźć w maju, czerwcu

- Rząd proponuje podwyżkę we wrześniu - powiedziała wicepremier i wyjaśniła, że chodzi o przyspieszenie podwyżki przewidzianej na styczeń 2020. Wskazała, że wliczając tę podwyżkę, od kwietnia 2018 wynagrodzenia nauczycieli wzrosną o blisko 16 proc. 

Jak poinformowała Szydło, "czekamy na uzgodnienie stanowisk centrali związkowych". - Wczoraj na spotkaniu padły ze strony rządu konkretne pytania doprecyzowujące m.in. kwestie związane z podwyżką. Były tu różnice zdań i oczekiwań ze strony przedstawicieli związków - wyjaśniła i dodała, że rząd ma otrzymać szczegółową informację. 

- Dla nas najważniejszą sprawą są egzaminy uczniów. Te egzaminy odbędą się w terminie - podkreśliła wicepremier i zaapelowała do związkowców, żeby nie strajkowali podczas egzaminów, "bo to jest przede wszystkim uderzenie w młodych ludzi".

Przyznała też, że ma "ograniczone zaufanie do intencji Sławomira Broniarza, przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, ze względu na to, że on jest czynnym politykiem, wielokrotnie angażował się w politykę". - Miałam wrażenie w czasie rozmów, że przede wszystkim przyświecają mu intencje polityczne - powiedziała Szydło.

Podczas audycji poruszono też temat wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Beata Szydło (wicepremier)

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 8.14

fc/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Święcicki: najpierw trzeba było dać podwyżki nauczycielom, a nie innym grupom

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 08:29
- W moim przekonaniu najpierw trzeba było wybrać nauczycieli oraz niepełnosprawnych i im dać pieniądze. Rządzący wybrali zaś inaczej, a tak się nie powinno robić - powiedział w "Sygnałach dnia" Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń