Posłanka PiS ws. ACTA2: wolność słowa ważniejsza od interesów wydawców

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 08:41
- Głosowanie nad ACTA2 pokazuje, że bardzo ważne jest, kogo Polska ma w PE. Nie można traktować majowych eurowyborów wyłącznie jako prekampanii do wyborów jesiennych - mówiła w "Sygnałach dnia" Joanna Lichocka (PiS).
Audio
  • Joanna Lichocka o dyrektywie dotyczącej praw autorskich (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Joanna Lichocka o dyrektywie dotyczącej praw autorskich (Jedynka/Sygnały dnia)

Parlament Europejski przyjął we wtorek dyrektywę o prawach autorskich. Najwięcej kontrowersji budzą artykuły 11. i 13. dyrektywy. Przeciwnicy tych regulacji mają wątpliwości, czy przepisy nie będą ograniczały wolności słowa w internecie. PiS zagłosowało przeciwko wspomnianym przepisom, a część europosłów Platformy Obywatelskiej opowiedziała się za. 

Do tej sprawy odniosła się w "Sygnałach dnia" Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i kandydatka tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Interesy wydawców są ważne, ale nie mogą być one nadrzędne wobec wolności słowa - stwierdziła Lichocka. 

- Wczorajsze głosowania nad ACTA2 pokazuje, że bardzo ważne jest, kogo Polska ma w PE. Nie można traktować majowych eurowyborów wyłącznie jako prekampanii do wyborów jesiennych - dodała posłanka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joanna Lichocka (posłanka PiS)

Data emisji: 27.03.2019

Godzina emisji: 8.14

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak