X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie" dla plastikowych jednorazówek

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 10:47
Parlament Europejski mówi "Nie" plastikowym sztućcom, kubkom i patyczkom do uszu. Czy uchronimy oceany przed nadmiernymi zanieczyszczeniami? Jak będzie teraz wyglądał świat?
Audio
  • PE zatwierdził zaostrzenie przepisów dotyczących odpadów z produktów plastikowych (Sygnały dnia/Jedynka)
Butelka trafia do oceanu, tam się rozkłada na mikroplastik, a ten zjadają ryby. Te jedzą ludzie
Butelka trafia do oceanu, tam się rozkłada na mikroplastik, a ten zjadają ryby. Te jedzą ludzieFoto: shutterstock, Rich Carey

Zaostrzenie przepisów dotyczących odpadów z produktów plastikowych zatwierdził w środę (27 marca) Parlament Europejski. Przed 2025 rokiem butelki plastikowe będą musiały być wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu. Menadżer jednej z warszawskich kawiarni mówi, że już proponuje klientom rurki do napojów wykonane ze słomy i metalu. - Namawiamy też gości do tego, aby rezygnowali z kubeczków plastikowych i pili kawę na miejscu - mówi menadżer.

Zdaniem Jana Ruszkowskiego ze związku stowarzyszeń "Polska Zielona Sieć" nowe przepisy dotyczące plastikowych wyrobów są małym, ale istotnym krokiem w kierunku dużych, pozytywnych zmian dla środowiska. - Te przepisy wymuszą zmiany w naszych zachowaniach i w gospodarce - twierdzi. Zwraca także uwagę na to, że przedmioty jednorazowego użytku produkowane są z plastiku dlatego, że wydawało się, iż materiał ten będzie wyjątkowo tani. Jan Ruszkowski ocenia, że nie wzięto pod uwagę realnych kosztów, jakie generuje plastik - środowiskowych, społecznych i zdrowotnych.

Pozostałości po sztucznym tworzywie znajdowane są w rybach i ptakach, a w konsekwencji także w łańcuchu pokarmowym człowieka. Czy po zmianie przepisów dotyczących plastikowych produktów będziemy witać nowy i czystszy świat? Co te zmiany będą znaczyły dla społeczeństwa? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Wiesław Molak i Katarzyna Gójska

Material reporterski: Maria Mazurek

Data emisji: 29.03.2019

Godzina emisji: 7.45

K.A/kh/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister środowiska: nawet 90 procent dotacji na wymianę pieca i ocieplenie domu. Program "Czyste powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 09:13
Resort zakłada, że w wyniku programu dotacji „Czyste powietrze” 80 procent domów jednorodzinnych ma być zmodernizowanych. To ma zredukować o 60 procent zanieczyszczenia w powietrzu – o tym mówił w Jedynce minister Henryk Kowalczyk. Szczegółowe informacje będą podane do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Kowalczyk: Polska jest liderem w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 08:51
- Od 1989 roku Polska zredukowała o 30 proc. emisję dwutlenku węgla, więc jesteśmy liderem w jej ograniczaniu - powiedział Henryk Kowalczyk minister środowiska w audycji "Sygnały dnia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek: Nord Stream 2 chce uzależnić całą UE od jednego źródła dostaw gazu

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 08:54
- Konieczna jest dywersyfikacja dostaw, a patrząc na politykę energetyczną oraz klimatyczną UE, to gaz jest mniej emisyjny niż węgiel - mówił na antenie radiowej Jedynki Paweł Sałek, doradca prezydenta.
rozwiń zwiń