X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

16. Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Tak Pomagam"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 08:46
Dziś drugi dzień 16. zbiórki żywności pod hasłem "Tak, pomagam", organizowanej przez Caritas Polska. Wolontariusze będą zbierali produkty żywnościowe w prawie trzech tysiącach sklepów: supermarketach, sklepach sieci handlowych i sklepach osiedlowych.
Audio
  • Zbiórka Żywności "Tak Pomagam" (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Kwangmoozaa

- Podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy ponad 570 ton żywności. Liczymy na to, że podczas tej zbiórki pobijemy ten rekord - mówi w "Sygnałach dnia" Bartłomiej Kulisz z Caritas Polska.

W sklepach na darczyńców czekają wolontariusze Caritas, którym, jak zaznacza gość Jedynki, należy przekazywać produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak: olej, cukier, mąka, kawa czy herbata. Produkty te, jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi, zostaną przekazane ludziom starszym, biednych i potrzebującym. 

Bartłomiej Kulisz podkreślił, że mimo wprowadzonych w ostatnich latach programów socjalnych ciągle są ludzie potrzebujący pomocy. Coraz częściej są to seniorzy, zwłaszcza żyjący samotnie. Co robi Caritas, żeby im pomóc? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Bartłomiej Kulisz (Caritas Polska)

Data emisji: 30.03.2019

Godzina emisji: 7.15

IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak protesty w 1956 roku przebiegały w Polsce i na Węgrzech?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 23:15
W tym roku mija 60 lat od roku 1956, w związku z czym zorganizowano wystawę na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie, poświęconą wydarzeniom w Polsce i na Węgrzech. Ekspozycja powstała z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i jego węgierskiego odpowiednika oraz Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Nawrocki: musimy II wojnę światową opisywać i pokazywać taką, jaką była

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 09:15
- Polski naród został podczas okupacji niemieckiej, a także w czasie okupacji sowieckiej, doświadczony w sposób niewyobrażalny - mówi w "Sygnałach dnia" dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

11 lat Stefana Batorego na tronie polskim

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 19:06
Stefan Batory był synem wojewody siedmiogrodzkiego Stefana Batorego i Katarzyny Telegdi. Od 1576 roku mąż Anny Jagiellonki i król Polski. Co sprawiło, że do dziś uważany jest za jednego z naszych ulubionych monarchów? 
rozwiń zwiń