X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Legutko: na kłamstwie buduje się gwałt na konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 08:27
- To jest pomysł tak niedorzeczny, że aż brakuje mi słów. To jest kompletna groteska - powiedział w "Sygnałach dnia" Ryszard Legutko o pomyśle PSL dotyczącym wpisania do konstytucji zapisu o członkostwie Polski w UE.
Audio
  • Ryszard Legutko o wpisaniu do konstytucji członkostwa w UE (Jedynka/Sygnały dnia)
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: Jacek Konecki/PR

Lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział podczas sobotniej konwencji, że PSL złoży w tym tygodniu wniosek o wpisanie do konstytucji zapisu o członkostwie Polski w Unii Europejskiej. Mówił, że w ten sposób jego ugrupowanie chce zapobiec ewentualnemu polexitowi. Jego zdaniem ci, którzy nie poprą tej poprawki i nie podpiszą się pod nią, będą chcieli wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej tuż po wyborach 26 maja. 

- Nie może być tak, że członkostwo państwa w jakiejkolwiek organizacji międzynarodowej jest częścią konstytucji - podkreślił Ryszard Legutko. Dodał, że "konstytucja jest manifestem suwerenności" i nie może uzależniać od innej organizacji czy wspólnoty. - To jest podważenie samej istoty konstytucji - ocenił. Przypomniał, że mamy w historii niechlubny przypadek wpisania do konstytucji przyjaźni ze Związkiem Radzieckim.

Europoseł stwierdził, że wielkie kłamstwo o tym, że "dokonuje się próba wyprowadzenia Polski z UE", jest przesłaniem kampanii wyborczej opozycji. - Ale żeby na kłamstwie budować gwałt na konstytucji, to jednak jest całkowicie dyskwalifikujące - dodał. 

Pytany o zaplanowane tuż przed wyborami do PE dwa wydarzenia w Trybunale Sprawiedliwości dotyczące Polski, 15 maja ws. odmowie relokacji uchodźców i 23 maja ws. legalności KRS, Ryszard Legutko przypomniał, że również "mieliśmy akcję Trybunału przed wyborami samorządowymi" i ta zbieżność nie jest przypadkowa. - W Polsce upatruje się zagrożenia dla monopolu politycznego, który w UE istnieje. Przedstawiciele elit europejskich zrobią wszystko, co się da, żeby utrudnić zwycięstwo partii rządzącej - powiedział gość Jedynki. Jak wyjaśnił, chodzi o stworzenie takiego wrażenia, że "Polska pod obecnymi rządami to jest kraj, który nie spotyka się z przychylnością UE" i w ten sposób próbuje się wzmocnić opozycję.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Ryszard Legutko (europoseł PiS)

Data emisji: 1.04.2019

Godzina emisji: 7.16

fc/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PSL chce wpisać członkostwo w UE do konstytucji. Internauci przypominają "wieczną przyjaźń" z ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 19:55
 - Złożymy poprawkę o zmianę w konstytucji, wpisanie członkostwa w UE do polskiej konstytucji - zapowiedział podczas sobotniej konwencji PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Internauci, w dyskusji na Twitterze, przypominają liderowi ludowców, że w 1976 roku wpisano do konstytucji zapis o "przyjaźni z ZSRR".
rozwiń zwiń