X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Ścigaj: nad tą formą strajku można by było się zastanowić

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 09:39
- W pierwszej kolejności w całym systemie oświaty chodzi o dzieci, chodzi o ich przyszłość, jak potoczy się ich kariera - powiedziała w "Sygnałach dnia" Agnieszka Ścigaj o konflikcie między rządem a oświatowymi związkami zawodowymi.
Audio
  • Agnieszka Ścigaj o strajku nauczycieli (Jedynka/Sygnały dnia)

W wielu placówkach oświatowych rozpoczął się strajk nauczycieli. Podczas wczorajszych, wieczornych rozmów ostatniej szansy porozumienie z rządem w sprawie podwyżek płac podpisała jedynie oświatowa "Solidarność". Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych odrzuciły zaproponowane przez rząd porozumienie i zapowiedziały rozpoczęcie dziś od rana bezterminowego strajku w szkołach. 

- Nad tą formą strajku można by było się zastanowić - powiedziała Agnieszka Ścigaj. Podkreśliła, że "w pierwszej kolejności w całym systemie oświaty chodzi o dzieci, chodzi o ich przyszłość, jak potoczy się ich kariera", a "przesuwanie, blokowanie egzaminu może na to rzutować". - Oczekuję, że osoby dorosłe podejdą w taki sposób do tej sprawy - dodała posłanka, mówiąc o obu stronach sporu.

Agnieszka Ścigaj przyznała, że popiera postulaty nauczycieli. - Uważam, że ich zarobki są zdecydowanie za małe - powiedziała. Stwierdziła, że nauczyciele "mają prawo, tak jak każdy obywatel, walczyć o to, aby godnie zarabiać". Zwróciła uwagę, że może dojść do sytuacji, w której nie będzie komu uczyć dzieci, a kadra, która pozostanie w szkołach, będzie pracować bez pasji i zaangażowania. 

Gość Jedynki mówiła też o propozycji zwiększenia pensum i finansowaniu oświaty. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15)

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 8.15

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co zrobić z dzieckiem podczas strajku nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 08:41
Kodeks pracy przewiduje kilka możliwości, z których mogą skorzystać rodzice w przypadku strajku w szkołach.  
rozwiń zwiń