X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Biedroń: Polki i Polacy nie są dziś gotowi na debatę o przyjęciu przez nasz kraj euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 09:15
- Dzisiaj Polska nie jest gotowa na dyskusję o przyjęciu euro. To decyzja polskiego parlamentu i wszyscy wiemy, że niemożliwa do przeforsowania w ciągu najbliższych lat - powiedział w "Sygnałach dnia" Robert Biedroń, lider partii Wiosna.
Audio
  • Robert Biedroń o przyjęciu przez Polskę euro (Sygnały dnia/Jedynka)

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polsce nie opłaca się dziś przyjąć euro. Zwracał uwagę, że niektóre państwa Unii Europejskiej, które przystąpiły do strefy euro, nie rozwinęły się w ostatnich latach. Jarosław Kaczyński przekonywał zaś, że euro służy tylko tym krajom, które są silne gospodarczo, np. Niemcom czy Holandii. - Dlatego mówimy "nie" euro i mówimy "nie" europejskim cenom - powiedział prezes PiS.

Gość "Sygnałów dnia" stwierdził, że Polacy nie są przygotowani do tego, by złotego zastąpiła unijna waluta. - Dzisiaj Polska nie jest gotowa na dyskusję o przyjęciu euro. To przede wszystkim decyzja polskiego parlamentu i wszyscy wiemy, że niemożliwa do przeforsowania w ciągu najbliższych lat - powiedział Robert Biedroń.

Jak zaznaczył, do tego potrzebna jest zmiana konstytucji, a to - jego zdaniem - nie jest realne. - Aby zmienić konstytucję, potrzeba co najmniej dwóch trzecich głosów w parlamencie. Wszystkie sondaże wskazują zaś, że to nie jest możliwe ani przy obecnym składzie parlamentu, ani przy następnym. Podobnie rzecz ma się z Senatem, gdzie potrzebna jest jedna druga składu tej izby do zmian - stwierdził lider Wiosny.

Robert Biedroń nie był w stanie określić, czy wprowadzenie teraz euro w Polsce byłoby opłacalne. - Dzisiaj wielu ekonomistów wskazuje, że nie. Polki i Polacy nie są gotowi na taką debatę, bo Platforma Obywatelska przez lata utrzymywała pełnomocnika do spraw przyjęcia euro i nic z tego nie wynikło. Płaciliśmy mu niezłą kasę i wyrzuciliśmy te pieniądze w błoto, bo nic nie zostało zrobione, a dyskusja na temat euro została zaniechana - dodał gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Robert Biedroń mówił także o rozdziale państwa od Kościoła i o strajku nauczycieli.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Robert Biedroń (Wiosna)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 8.15

bb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak