Jacek Sasin: jest pomysł na kolejne tury negocjacji ws. oświaty

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 07:58
- Jest pomysł na kolejne tury negocjacji z nauczycielskimi związkami zawodowymi. Tymczasem Związek Nauczycielstwa Polskiego twardo stoi przy swoich propozycjach i nie chce ustąpić. Pytanie, w co gra ZNP? - mówił w "Sygnałach dnia" o strajku nauczycieli Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. 
Audio
  • Jacek Sasin o strajku nauczycieli (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Jacek Sasin o strajku nauczycieli (Sygnały dnia/Jedynka)

Uczniowie rozpoczynają egzaminy ósmoklasisty. W poniedziałek 370 tys. ósmoklasistów zmierzy się z egzaminem z języka polskiego. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna zapewniają, że mimo strajku nauczycieli egzaminy odbędą się zgodnie z planem.

Do sprawy egzaminów i strajku nauczycieli odniósł się w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. - Wszystko wskazuje na to, że egzamin ósmoklasisty nie jest zagrożony. Mam informację z dzisiaj od MEN, że egzamin we wszystkich szkołach powinien się odbyć - powiedział Sasin. 

Minister dodał, że kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego od początku chciało doprowadzić do szantażowania nie tylko rządu, ale i wszystkich uczniów czy rodziców. - Chcą brać ich za zakładników swojej akcji - kontynuował Sasin.

- Jest pomysł na kolejne tury negocjacji z nauczycielskimi związkami zawodowymi. W tej chwili mówimy o dwóch obszarach tych negocjacji. Tymczasem Związek Nauczycielstwa Polskiego twardo stoi przy swoich propozycjach i nie chce ustąpić. Pytanie, w co gra ZNP? - dodał. 

Posłuchaj całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Jacek Sasin (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 7.15

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak