X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska: matury muszą się odbyć w terminie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 08:23
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała w radiowej Jedynce, że bez względu na strajk i zapowiedzi związkowców o możliwości jego zaostrzenia, matury muszą się odbyć w wyznaczonym terminie.
Audio
  • Joanna Kopcińska o proteście nauczycieli i okrągłym stole (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz mówił, że w strajkujących szkołach mogą nie odbyć się rady pedagogiczne. Zagraża to egzaminom maturalnym, bo przed 26 kwietnia nauczyciele muszą wystawić maturzystom oceny, by uczniowie mogli podejść do egzaminu dojrzałości. Matury rozpoczynają się 6 maja.

Jak zaznaczyła Joanna Kopcińska, gdyby matury nie doszły do skutku, poszkodowani zostaliby przede wszystkim uczniowie. - Nie możemy młodemu, dorosłemu człowiekowi wyrwać z życia jednego roku nauki. Może należy zadać sobie pytanie, czy to ZNP nie chowa się za nauczycielami, wystawiając ich na pierwszy front - powiedziała.

Rzeczniczka rządu poinformowała też, że trwają przygotowania do okrągłego stołu w sprawie oświaty. - Zaproponowana przez premiera dyskusja o systemie edukacji będzie szeroka i obejmie zarówno temat wynagrodzeń nauczycieli, jak i jakości nauczania. Trwają analizy po stronie rządowej i tuż po świętach zapraszamy do debaty. Byłoby dużym zdziwieniem, gdyby protestujący do tego stołu nie zasiedli - powiedziała Joanna Kopcińska.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joanna Kopcińska (rzeczniczka rządu)

Data emisji: 16.04.2019

Godzina emisji: 7.14

IAR/koz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maturzyści pytają wprost co z egzaminem dojrzałości. Nauczycielka: pytania kierujcie do premiera

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 16:28
Maturzyści jednej ze szkół w Szczecinku w poniedziałek zorganizowali akcję "Strajk dla Maturzystów" w obronie swojego egzaminu dojrzałości, który przez strajk nauczycieli jest zagrożony - donosi portal iszczecinek.pl. 
rozwiń zwiń