X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patryk Jaki: rodzice proszą o kroki prawne wobec nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 09:27
- Jest wiele sposobów, w które można wyrazić swój sprzeciw, nie robiąc tego kosztem dzieci - powiedział w "Sygnałach dnia" Patryk Jaki, kometując strajk w oświacie. 
Audio
  • Patryk Jaki o strajku nauczycieli (Jedynka/Sygnały dnia)

W miniony poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej "Solidarności". Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz mówił, że w strajkujących szkołach mogą nie odbyć się rady pedagogiczne. Zagraża to egzaminom maturalnym, bo przed 26 kwietnia nauczyciele muszą wystawić maturzystom oceny, by uczniowie mogli podejść do egzaminu dojrzałości. Matury rozpoczynają się 6 maja. 

- Chcemy, żeby wszyscy korzystali z owoców rozwoju państwa - podkreślił Patryk Jaki i dodał, że "państwo przez lata było okradane przez różne grupy przestępcze". Jak wyjaśnił, dzięki odzyskaniu pieniędzy z szarej strefy miliardy złotych zaczęły wracać do budżetu państwa, ale do ich spożytkowania trzeba było ułożyć priorytety. - Priorytety ułożyliśmy w sposób następujący: najpierw trzeba wzmocnić rodzinę jako podstawową komórkę społeczną, stąd programy takie jak 500+ - powiedział Jaki. - Następnie zwróciliśmy uwagę na emerytów, którzy, uważam, są jedną z najbardziej poszkodowanych grup w III RP - dodał polityk.

Jaki zwrócił uwagę, że w strefie euro wzrost PKB jest na poziomie 1,8 proc, a w Polsce ok. 5 proc. - Jeżeli dalej tak będzie, to w kolejnych latach rządów będziemy mogli, jeżeli Polacy nam zaufają, skoncentrować się na innych grupach, w tym na nauczycielach - powiedział. Przypomniał, że aktualna jest oferta rządu dla nauczycieli, zgodnie z którą przy zwiększeniu pensum nauczyciel dyplomowany za dwa lata będzie zarabiać 8100 zł brutto. - Uważam, że to nie jest mało - powiedział.  

Gość Jedynki poinformował, że zgłaszają się do niego rodzice uczniów i proszą o podjęcie radykalnych kroków. - Rodzice proszą o kroki prawne wobec nauczycieli, szczególnie ci rodzice, którzy boją się, czy ich dzieci przystąpią do matury - powiedział wiceminister sprawiedliwości. Podkreślił, że w ostatnim tygodniu przed egzaminem młodzież powinna powtarzać i porządkować materiał, a przez strajk nauczycieli wyniki matur będą gorsze i uczniowie mogą nie dostać się na wymarzone studia. - I kto za to poniesie odpowiedzialność? - zapytał.

Patryk Jaki mówił też o pracach nad wprowadzeniem sędziów pokoju, a także o zastrzeżeniach Komisji Europejskiej do reformy sądów w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania. 

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 16.04.2019

Godzina emisji: 7.40

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska: matury muszą się odbyć w terminie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 08:23
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała w radiowej Jedynce, że bez względu na strajk i zapowiedzi związkowców o możliwości jego zaostrzenia, matury muszą się odbyć w wyznaczonym terminie.
rozwiń zwiń