X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Michałkiewicz: program "Opieka wytchnieniowa" był bardzo oczekiwany

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 09:01
– Jeżeli ktoś politycznie wykorzystuje to, że są wśród nas osoby, które wymagają naszego wsparcia, uważam, że jest to nie do przyjęcia – powiedział na antenie Jedynki Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Audio
  • Krzysztof Michałkiewicz o programie "Opieka wytchnieniowa" i zapowiadanym proteście opiekunów osób niepełnosprawnych (Sygnały dnia/Jedynka)

Opiekunowie osób niepełnosprawnych zapowiedzieli na 23 maja protest przed Pałacem Prezydenckim. Zdaniem Krzysztofa Michałkiewicza termin, który przypada trzy dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, nie jest przypadkowy i wskazuje na to, że protest ma podtekst polityczny. – Zawsze nadużyciem jest, jeżeli jedno środowisko mówi, że występuje w imieniu wszystkich niepełnosprawnych. Są różni niepełnosprawni, z różnymi potrzebami, różnymi poglądami i poparciem różnych sił politycznych na naszej scenie. Jeżeli ktoś politycznie wykorzystuje to, że są osoby, które wymagają naszego wsparcia, uważam, że jest to nie do przyjęcia – powiedział na antenie Jedynki.

Krzysztof Michałkiewicz powiedział, że rząd wspiera osoby niepełnosprawne i ich opiekunów między innymi poprzez Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który  daje możliwość uruchamiania programów dla osób z niepełnosprawnościami. Jednym z takich programów jest "Opieka wytchnieniowa". – Dotyczy to tych opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy w sposób ciągły muszą się opiekować niepełnosprawnym członkiem swojej rodziny, a potrzebują, np. wyjechać do sanatorium czy na urlop i skorzystać z różnych form wsparcia. Dlatego program "Opieka wytchnieniowa" był bardzo oczekiwany i cieszę się ogromnie, że udało nam się ją uruchomić – mówił.

W ramach Programu, gmina lub powiat może otrzymać wsparcie finansowe na koszty realizacji zadania świadczonego w formie usług opieki wytchnieniowej w wysokości do 80 proc. kosztów realizacji usług opieki wytchnieniowej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Krzysztof Michałkiewicz (sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)

Data emisji: 16.04.2019

Godzina emisji: 8.14

abi/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowa MRPiPS: pierwsze wypłaty Emerytury+ zapewne pod koniec kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 08:18
- Myślę, że ten projekt nie wróci już do Sejmu, ale niczego nie można wykluczyć - powiedziała w "Sygnałach dnia" Elżbieta Rafalska, pytana o program Emerytura+.
rozwiń zwiń