"Poland: The Royal Tour". Premiera filmu o Polsce w Chicago

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 20:10
We wtorek w Chicago miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o Polsce -"Poland: The Royal Tour". Pokaz obejrzało kilkaset osób, a wśród nich był premier Mateusz Morawiecki, który składa dwudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. 
Audio
  • "Poland: The Royal Tour" w Chicago (Sygnały dnia/Jedynka)
Premier Mateusz Morawiecki (P) i producent filmu Peter Greenberg (L) wzieli udział w pokazie filmu Poland: The Royal Tour
Premier Mateusz Morawiecki (P) i producent filmu Peter Greenberg (L) wzieli udział w pokazie filmu „Poland: The Royal Tour”Foto: PAP/Radek Pietruszka

Film pokazuje najważniejsze atrakcje Polski, opowiada o najistotniejszych wydarzeniach z naszej historii. 

Program wyróżnia formuła. Znanego podróżnika i dziennikarza Petera Greenberga, oprowadzają po swoich krajach przywódcy państw, które odwiedza. W tym przypadku przewodnikiem był premier Mateusz Morawiecki. Podczas premiery w Chicago mówił do zebranej publiczności, że najtrudniejszy był dla niego wybór miejsc do pokazania w Polsce, i że selekcja spośród tak pięknych miejsc i  krajobrazów jest wyzwaniem. 

W dokumencie pokazane zostały m.in. kopalnia soli w Wieliczce, zamek w Malborku, Stare Miasto w Krakowie, Port w Gdyni, obóz Auschwitz-Birkenau i centrum Warszawy. W premierze w Chicago udział wzięli przedstawiciele różnych skupisk amerykańskiej Polonii.Seria The Royal Tuor zawitała w przeciągu ostatnich 18 lat m.in. do Meksyku, Izraela, Jamajki czy Rwandy. Teraz przyszedł czas na Polskę. Współtwórcą dokumentu była Polska Fundacja Narodowa. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel WydrychPiotr Gociek

Materiał przygotował: Karol Surówka 

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 6.22 

ans/IAR/ag/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Soloch o obecności wojsk USA w Polsce: wciąż trwają rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 09:33
- Trwają rozmowy z Amerykanami, których rezultatem będzie zwiększenie obecności armii USA w naszym kraju - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilkaset osób na premierze "Poland: The Royal Tour" w Chicago

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 09:32
Kilkaset osób wzięło udział w premierze dokumentu o Polsce "Poland: The Royal Tour" w Chicago. Godzinny film prezentuje najważniejsze Polskie atrakcje i opowiada o najistotniejszych wydarzeniach historycznych naszego kraju. 
rozwiń zwiń