"Pomóż dzieciom w nierównej walce z życiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 09:10
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce od 35 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców, a także tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Wsparcie obejmuje obecnie 1530 dzieci. Nowa kampania Stowarzyszenia zwraca uwagę na to, z jakimi problemami mierzą się jego podopieczni.  
Audio
  • "Pomóż dzieciom w nierównej walce z życiem" (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Staramy się pomagać dzieciom zwalczać traumy, uwierzyć w ludzi, stanąć silnie na nogach oraz toczyć tę nierówną walkę z życiem - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Barbara Rajkowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. - Chcemy im pokazać, że mogą tę nierówną walkę wygrać - dodaje. 

Jak zaznacza rozmówczyni Krzysztofa Grzesiowskiego, Stowarzyszenie cały czas szuka osób chętnych do zostania Rodzicami SOS, ale pomóc tak naprawdę może każdy przekazując 1 procent podatku na rzecz podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych, wpisując nr KRS 0000 056 901 w odpowiednią rubrykę formularza PIT.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Barbara Rajkowska (SOS Wioski Dziecięce)

Data emisji: 20.04.2019

Godzina emisji: 7.43

kh


Czytaj także

Należy pomóc rodzinie rozwinąć to, co w niej dobre

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 09:06
Od 10 lat Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce prowadzi działania na rzecz rodziny pod hasłem SOS Rodzinie. Działania mają na celu wsparcie rodziny, aby przeciwdziałać umieszczaniu dzieci w rodzinach zastępczych.
rozwiń zwiń