X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Kruk: Sławomir Broniarz szuka wyjścia z honorem ze strajku

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 09:36
- Myślę, że tutaj pan Broniarz musi trochę szukać powodu odstąpienia od strajku i wyjścia jakby w jego rozumieniu z honorem, bo przecież wiemy, że strajk wygasa, że coraz mniej placówek bierze w nim udział. To już jest około 20 proc. - mówiła na antenie radiowej Jedynki Elżbieta Kruk (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • Elżbieta Kruk stwierdziła, że strajk nauczycieli wygasa (Jedynka/Sygnały dnia)
Elżbieta Kruk
Elżbieta KrukFoto: Michał Kukawski/Polskie Radio

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Sławomir Broniarz powiedział o strajku nauczycieli: "Wygramy, jak nie teraz, to jesienią". Te słowa sugerują kolejną falę strajku, przed wyborami parlamentarnymi jesienią.

- Ciekawe terminy, wskazujące na polityczną akcję pana Broniarza, bo nie chcę twierdzić, że wszyscy nauczyciele biorący udział w strajku mają polityczne cele. Myślę, że tutaj pan Broniarz musi trochę szukać powodu odstąpienia od strajku i wyjścia jakby w jego rozumieniu z honorem, bo przecież wiemy, że strajk wygasa, że coraz mniej placówek bierze w nim udział. To już jest około 20 proc. Są głosy nauczycieli, że jednak będą klasyfikacje przeprowadzone, aby uczniowie mogli spokojnie przystąpić do matury, więc pan Broniarz musi się wycofać. Szkoda, że nie uznał okrągłego stołu, czyli propozycji dyskusji, za dobry moment do wycofania się ze strajku - podkreśliła Elżbieta Kruk.

- Najważniejsze jest to, że próbowano narazić interes uczniów. To było dla mnie najtrudniejsze do pogodzenia się w całej tej sytuacji. Interes ucznia to jest cel edukacji - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Elżbieta Kruk (posłanka Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 24.04.2019 

Godzina emisji: 7.40

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł Tomasz Jaskóła (Kukiz’15): Sławomir Broniarz koncertowo przegrał sprawę nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 08:00
- Sławomir Broniarz koncertowo przegrał sprawę nauczycieli. Granie młodzieżą, groźby że nie będzie klasyfikowna, namawianie do tego, a potem unikanie odpowiedzialności, postawiło przeciwko Sławomirowi Broniarzowi sympatię nauczycieli i uczniów - powiedział w Polskim Radiu 24. - Mam nadzieje, że Sławomir Broniarz nie będzie twarzą tego strajku. Miedzyzakładow Komitet Strajkowy siądzie do rozmów i rowiąże problem - dodał.   
rozwiń zwiń