Mariusz Orion Jędrysek: Polska może być ważnym hubem gazowym

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 10:00
- Polska ma potężne szanse, żeby być pod względem gazu zupełnie samowystarczalna - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce wiceminister środowiska i Naczelny Geolog Kraju. 
Audio

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego w Świnoujściu odbędzie się  w środę uroczyste podpisanie umowy o dofinansowaniu rozbudowy tamtejszego gazoportu. Terminal LNG im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest jednym z największych przedsięwzięć wspieranych z funduszy europejskich.

- Sam terminal to nie wszystko. To cała infrastruktura, także magazynowa, którą trzeba rozbudowywać. Wpisuje się to w politykę surowcową. Po raz pierwszy Polska ma już prawie politykę surowcową. Jeszcze nigdy jej nie mieliśmy  - mówi gość Jedynki. - Polska może być przez wiele lat bardzo ważnym hubem gazowym, paliwowym dla świata. Możemy także magazynować substancje, które można później ponownie wydobyć - dodaje. 

Mariusz Orion Jędrysek mówił także m.in. o powołaniu Polskiej Agencji Geologicznej. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Orion Jędrysek (Naczelny Geolog Kraju, wiceminister środowiska, PiS)

Data emisji: 24.04.2019 

Godzina emisji: 8.19

kh

Czytaj także

Media: gazociąg Baltic Pipe będzie na czas

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 11:55
Terminal LNG w Świnoujściu ma najwyższy poziom wykorzystania mocy w Europie - czytamy w opublikowanym w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolitej" wywiadzie z prezesem Gaz-Systemu, Tomaszem Stępniem. 
rozwiń zwiń