X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak: uważam, że powinniśmy być przeciw ustawie ws. matur

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 09:00
- Uważam, że powinniśmy być przeciw, bo nie wolno iść na takie skróty, nie wolno oszukiwać opinii publicznej. Nie wolno pod żadnym pozorem łamać ustroju szkolnego. Jak się zrobi pierwszy zły krok to potem skończy się na tym, że to minister edukacji będzie wszystkim wystawiać świadectwa maturalne - mówił na antenie radiowej Jedynki Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO. 
Audio
  • Tomasz Siemoniak zaznaczył, że propozycja debaty na Stadionie Narodowym to "farsa" (Jedynka/Sygnały dnia)

Dziś Sejm zajmie się zmianami przepisów w sprawie matur. Projekt nowelizacji ustawy oświatowej dopuszczający uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych do matury w środę po południu zaprezentował premier Mateusz Morawiecki. - Państwo musi zagwarantować, że każdy uczeń przystąpi do matury - mówił premier.

Tomasz Siemoniak stwierdził, że rząd proponuje "karkołomne rozwiązania". - Państwo musi przede wszystkim nie stwarzać problemów, a tutaj mamy do  czynienia z taką kulminacją po fatalnej reformie PiS i minister Zalewskiej. Państwo musi umieć rozmawiać z ważnymi grupami zawodowymi i rozwiązywać ich problemy. Mamy trzeci tydzień strajku nauczycieli, dotyka on milionów ludzi, a rząd proponuje jakieś rozwiązania absolutnie karkołomne typu kilkugodzinna ustawa, która łamie ustrój oświatowy lub farsę w postaci okrągłego stołu na stadionie - ocenił polityk.  

- To rząd odpowiada za tę sytuację (…). Bardzo wyraźnie słyszałem ze strony komitetów strajkowych, od nauczycieli, że są gotowi wyłączyć matury spod tego protestu - dodał.

Jak będzie głosowała Platforma Obywatelska ws. projektu dotyczacego matur? - Mamy posiedzenie klubu o 9.30 natomiast ja uważam, że powinniśmy być przeciw, bo nie wolno iść na takie skróty, nie wolno oszukiwać opinii publicznej. Nie wolno pod żadnym pozorem łamać ustroju szkolnego. Jak się zrobi pierwszy zły krok to potem skończy się na tym, że to minister edukacji będzie wszystkim wystawiać świadectwa maturalne - zaznaczył były wicepremier.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Siemoniak (poseł PO, były szef MON)

Data emisji: 25.04.2019 

Godzina emisji: 8.14

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska: matury muszą się odbyć w terminie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 08:23
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała w radiowej Jedynce, że bez względu na strajk i zapowiedzi związkowców o możliwości jego zaostrzenia, matury muszą się odbyć w wyznaczonym terminie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: dyrektorzy będą mieli prawo do dopuszczenia uczniów do matury

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 15:03
- W szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach - organowi prowadzącemu - poinformował premier Mateusz Morawiecki, zapowiadając nowelizację ustawy Prawo oświatowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zapewni klasyfikację uczniów". W Sejmie o zmianach przepisów ws. matur

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 06:51
Dziś Sejm zajmie się zmianami przepisów w sprawie matur. Projekt nowelizacji ustawy oświatowej dopuszczający uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych do matury w środę po południu zaprezentował premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń