X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

J. Sasin: E. Bieńkowska w KE reprezentuje chyba tylko D. Tuska

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 08:36
- Efektem pracy pani Bieńkowskiej jest to, że Komisja Europejska zaproponowała budżet, który nie jest dla Polski korzystny - powiedział w "Sygnałach dnia" szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. 
Audio
  • Jacek Sasin o unijnym budżecie (Jedynka/Sygnały dnia)

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, na konwencji w Opolu zapowiedział walkę eurodeputowanych Koalicji Europejskiej o korzystniejszy dla Polski budżet unijny. Przypomniał, że w najbliższych miesiącach będą trwały nad nim prace, a w propozycji przedstawionej przez Komisję Europejską na lata 2021-2027 Polska ma otrzymać o ok. 25 mld euro mniej niż w poprzednim budżecie. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział z kolei, że główne elementy unijnego budżetu, w tym dla rolnictwa, będą korzystniejsze, niż się wydawało z pierwszych propozycji Komisji Europejskiej.

Jacek Sasin w radiowej Jedynce podkreślił, że propozycja niekorzystnego dla Polski budżetu powstała mimo obecności w Brukseli polskiego komisarza do spraw rynku wewnętrznego i usług - Elżbiety Bieńkowskiej. Gość Polskiego Radia powiedział, że pani komisarz nie kontaktuje się z polskim rządem, w związku z czym nie wiadomo, jakie jest jej stanowisko w tej sprawie. - Komisarz Bieńkowska zachowuje się trochę, jakby reprezentowała tam samą siebie albo tylko opozycję. Nie utrzymuje szczególnego kontaktu z władzami polskimi - powiedział Jacek Sasin. - Chyba reprezentuje tylko Donalda Tuska w Komisji Europejskiej - dodał.

Gość Jedynki wskazał, że KE proponuje budżet, który ma premiować kraje południa i ma więcej środków kierować na kwestie uchodźcze. Zwrócił uwagę, że "jesteśmy w gronie wielu państw, które są z tego budżetu niezadowolone". - Rząd PiS jest zdeterminowany, żeby walczyć o jak najlepszy budżet dla Polski - podkreślił szef KSRM. - Premier Mateusz Morawiecki prowadzi bardzo intensywne rozmowy w Brukseli. Wiemy, że te pierwsze sygnały są obiecujące, że mamy rzeczywiście szanse, żeby tę propozycję wyjściową znacząco poprawić - dodał gość Jedynki.

Jacek Sasin stwierdził, że woli, żeby "negocjacje prowadził ten rząd, rząd, który dba o polski interes, a nie opozycja, która w bardzo wielu sprawach polski interes odpuszcza". Jako przykład podał kwestię produktów gorszej jakości niż w innych krajach UE, które trafiają do polskiego konsumenta. - Znacząca część eurodeputowanych PO i PSL głosowała przeciwko jednakowej jakości produktów w całej UE - przypomniał. 

W audycji mówiono też o polityce migracyjnej w Europie i przyszłości polskiego węgla. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Jacek Sasin (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 29.04.2019 

Godzina emisji: 7.14

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha: były sytuacje, że Donald Tusk zachowywał się jak polityk opozycji

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 14:20
- Dało się zauważyć taki dystans i niezrozumienie tego, że wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda, a parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość, bo mieliśmy część establishmentu, która miała i chyba do dzisiaj ma kłopot z tym, żeby uszanować wolę narodu - mówił w Polskim Radiu 24 prezydencki minister Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: zapraszam opozycję, żeby wspólnie z nami walczyła o budżet dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 23:07
Europoseł Ryszard Czarnecki apeluje do opozycji o wspólne działania na rzecz jak najbardziej korzystnego dla naszego kraju unijnego budżetu. 
rozwiń zwiń