X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Kopcińska: zapraszam ponownie pozostałe związki dzisiaj do podstolików

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 08:40
- Ci, którzy protestowali, powinni do tych rozmów przystąpić - powiedziała w "Sygnałach dnia" o pracach oświatowego okrągłego stołu rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. 
Audio
  • Joanna Kopcińska o oświatowym okrągłym stole (Jedynka/Sygnały dnia)

Na 30 kwietnia w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie zaplanowano drugą turę rozmów w ramach oświatowego okrągłego stołu. W spotkaniu dotyczącym reformy polskiego systemu oświaty weźmie udział około stu osób. Obrady o charakterze roboczym dotyczyć będą pięciu tematów: "Nauczyciel w systemie edukacji", "Jakość edukacji", "Nowoczesna szkoła", "Uczeń w systemie edukacji" oraz "Rodzic w systemie edukacji".

- Jeżeli chcemy wspólnie znaleźć jak najlepsze rozwiązania dla uczniów, nauczycieli i rodziców, jeśli chcemy reformować szkołę, tak żeby była nowoczesna, innowacyjna, to dobrze jest to zrobić w jak najszerszym gremium - powiedziała Joanna Kopcińska, wyrażając żal, że w pierwszej debacie poza "Solidarnością" nie uczestniczyły związki zawodowe, które brały udział w proteście. - Ja zapraszam ponownie pozostałe związki dzisiaj do podstolików - dodała rzeczniczka rządu. Przypomniała też, że gdyby nie porozumienie podpisane z "Solidarnością", to nauczyciele by nie otrzymali we wrześniu 15-procentowej podwyżki.

Rzeczniczka rządu zaznaczyła, że początkowo podczas drugiej tury rozmów debatować miały cztery grupy, jednak formuła się rozszerzyła i powstał nowy zespół, który będzie rozmawiał o roli rodziców w systemie oświaty. 

W "Sygnałach dnia" Joanna Kopcińska oceniła również, że zapowiadana przez ZNP akcja protestacyjna w formie strajku włoskiego może negatywnie odbić się na uczniach. - Przez trwający protest uczniowie mają zaległości w szkole, nie odbywały się lekcje, materiał jest nieprzerobiony. Teraz trzeba nadgonić - wyjaśniła.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joanna Kopcińska (rzeczniczka rządu)

Data emisji: 30.04.2019 

Godzina emisji: 7.14

fc/kh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeczniczka rządu o okrągłym stole: drzwi z naszej strony są ciągle otwarte

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 21:18
Dyskusja pokazała, że piątkowe obrady okrągłego stołu edukacyjnego są potrzebne; we wtorek kolejne spotkanie i dalsze terminy do uzgodnienia z tymi, którzy udział w debacie biorą - podkreśliła w piątek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
rozwiń zwiń