X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin: jesteśmy za reformą i uzdrowieniem Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 09:38
- Należy reformować Unię Europejską tak, aby wszyscy czuli się w niej dobrze, a nie z niej uciekali - mówił w "Sygnałach dnia" Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Audio
  • Jarosław Sellin: jesteśmy za reformą i uzdrowieniem UE (Sygnały dnia/Jedynka)

- Polska jako część cywilizacji Zachodu powinna należeć do najważniejszych organizacji, które Zachód wytworzył w ostatnich kilkudziesięciu latach, stąd niedawno obchodziliśmy 20. rocznicę wejścia Polski do NATO i 15-lecie Polski w UE. Jednak organizacje się zmieniają i dostrzegamy mankamenty związane z ewolucją UE z organizacji międzynarodowej niezależnych, suwerennych państw w organizację troszkę zawłaszczoną przez elity lewicowo-liberalne i przekształcaną w projekt o charakterze ideologicznym. To jest ta chora UE, ale to nie oznacza, że nie należy jej reformować. Jesteśmy za reformą, uzdrowieniem Unii Europejskiej i mocną w niej obecnością - powiedział Jarosław Sellin.

Zdaniem gościa radiowej Jedynki "Róża Thun jest reprezentantką siły politycznej, która jeżeli dalej będzie arogancko dominować, to doprowadzi do rozpadu Unii". - Brexit to wielka katastrofa UE, a doprowadzili do niej polityczni przyjaciele Róży Thun. Należy reformować UE tak, aby wszyscy czuli się w niej dobrze, a nie z niej uciekali. UE miała być organizacją, gdzie wszystkie państwa są traktowane równo, a w ramach arogancji dominujących elit dostrzegamy, że inne jest traktowanie nawet starych członków Unii, jak Włochy, a cóż dopiero z traktowaniem Węgier czy Polski - dodał wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Polityk poruszył także temat rozmów podczas oświatowego okrągłego stołu. - Rozpoczęta debata w ramach okrągłego stołu była ciekawa, wielowątkowa i pokazująca, ile spraw, poza podwyżkami płac dla nauczycieli, jest do rozwiązania - przyznał Jarosław Sellin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 30.04.2019 

Godzina emisji: 8.14

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin: w konstytucji trzeba zamieścić artykuły dotyczące obecności Polski w UE

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 10:26
- Od lat mówimy, że powinniśmy pracować nad nową konstytucją. Trzeba w niej zamieścić artykuły dotyczące polskiej obecności w Unii Europejskiej - powiedział w niedzielę wiceminister kultury Jarosław Sellin odnosząc się do propozycji Polskiego Stronnictwa Ludowego, by wpisać członkostwo Polski w UE do konstytucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sellin do nauczycieli: nasza oferta podwyżek jest solidna i systematycznie realizowana. Jesteśmy wiarygodni

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 17:29
- W 2023 roku nauczyciel ma zarabiać w Polsce tyle, co poseł na Sejm. To jest bardzo poważna oferta, która leży na stole. Nie rozumiem jednak czemu dwa związki nie zaakceptowały naszych propozycji. Jesteśmy wiarygodni, jak coś zapowiadamy, to robimy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
rozwiń zwiń