X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Smolik, dyrektor CKE: w tym roku matury w dwóch formułach

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 09:00
W najbliższy poniedziałek 6 maja około 270 tys. tegorocznych absolwentów szkół średnich podejdzie do pierwszego egzaminu maturalnego. Matury rozpoczynają się egzaminem z języka polskiego. 
Audio
  • Marcin Smolik o nowościach w formule egzaminów maturalnych (Sygnały dnia/Jedynka)
Marcin Smolik
Marcin SmolikFoto: W.Kusiński/PR

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik powiedział w Sygnałach dnia, że w tym roku matury zostaną przeprowadzone w dwóch formułach - nowej i starej: 

- Najistotniejszą różnicą pomiędzy tymi dwiema formułami jest to, że w nowej formule każdy zdający musi przystąpić do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym – poinformował gość Sygnałów dnia.

Egzaminy maturalne potrwają do 25 maja. W czerwcu odbędzie się sesja dodatkowa dla osób, które nie mogły podejść do egzaminów w podstawowym terminie. Wyniki dla osób, które podeszły do matur w sesji majowej oraz czerwcowej będą znane 4 lipca. Absolwenci, który uzyskają negatywny wynik z jednego przedmiotu będą mogli podejść do egzaminu poprawkowego od 20 sierpnia. Rezultaty egzaminów poprawkowych będą znane 11 września.  

Marcin Smolik dodał także, że egzaminy maturalne są układane w trybie trzyletnim. – Praca nad arkuszami na 2019 rok rozpoczęła się w roku 2016.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marcin Smolik (dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej)

Data emisji: 4.05.2019 

Godzina emisji: 7.15

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Smolik: zagrożenie brakiem klasyfikacji maturzystów minęło

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 22:47
Terminy matur są niezagrożone, zaczynają się 6 maja egzaminem z języka polskiego o godz. 9.00. Arkusze są przygotowane i czekają na wysyłkę – zapewnił w piątek szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. 
rozwiń zwiń