Marcin Smolik, dyrektor CKE: w tym roku matury w dwóch formułach

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 09:00
W najbliższy poniedziałek 6 maja około 270 tys. tegorocznych absolwentów szkół średnich podejdzie do pierwszego egzaminu maturalnego. Matury rozpoczynają się egzaminem z języka polskiego. 
Audio
  • Marcin Smolik o nowościach w formule egzaminów maturalnych (Sygnały dnia/Jedynka)
Marcin Smolik
Marcin SmolikFoto: W.Kusiński/PR

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik powiedział w Sygnałach dnia, że w tym roku matury zostaną przeprowadzone w dwóch formułach - nowej i starej: 

- Najistotniejszą różnicą pomiędzy tymi dwiema formułami jest to, że w nowej formule każdy zdający musi przystąpić do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym – poinformował gość Sygnałów dnia.

Egzaminy maturalne potrwają do 25 maja. W czerwcu odbędzie się sesja dodatkowa dla osób, które nie mogły podejść do egzaminów w podstawowym terminie. Wyniki dla osób, które podeszły do matur w sesji majowej oraz czerwcowej będą znane 4 lipca. Absolwenci, który uzyskają negatywny wynik z jednego przedmiotu będą mogli podejść do egzaminu poprawkowego od 20 sierpnia. Rezultaty egzaminów poprawkowych będą znane 11 września.  

Marcin Smolik dodał także, że egzaminy maturalne są układane w trybie trzyletnim. – Praca nad arkuszami na 2019 rok rozpoczęła się w roku 2016.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marcin Smolik (dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej)

Data emisji: 4.05.2019 

Godzina emisji: 7.15

abi

 

Czytaj także

Marcin Smolik: zagrożenie brakiem klasyfikacji maturzystów minęło

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 22:47
Terminy matur są niezagrożone, zaczynają się 6 maja egzaminem z języka polskiego o godz. 9.00. Arkusze są przygotowane i czekają na wysyłkę – zapewnił w piątek szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. 
rozwiń zwiń