X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Fotyga: nie dostrzegam pomocnego działania Donalda Tuska w odniesieniu do Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 08:04
- Co do motywacji Fransa Timmermansa nie mam większych wątpliwości, bo widzieliśmy jego działania od długiego już czasu i niewątpliwie jest osobą nie najlepiej nastawioną do obecnej Polski rządzonej przez koalicję Zjednoczonej Prawicy - mówiła w "Sygnałach dnia" europosłanka PiS Anna Fotyga.
Audio
  • Anna Fotyga o krytyce polskiej polityki zagranicznej (Sygnały Dnia/Jedynka)
Anna Fotyga
Anna FotygaFoto: Jacek Konecki/PR

Jak poinformowała poniedziałkowa "Rzeczpospolita", szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker chciał rok temu bezpośrednio z prezesem PiS uzgodnić, jak zakończyć procedurę z art. 7. Zablokował go Frans Timmermans. Do tych informacji odniosła się na antenie radiowej Jedynki była szefowa polskiej dyplomacji.

- Co do motywacji Fransa Timmermansa nie mam większych wątpliwości, bo widzieliśmy jego działania od długiego już czasu i niewątpliwie jest osobą nie najlepiej nastawioną do obecnej Polski rządzonej przez koalicję Zjednoczonej Prawicy - powiedziała w "Sygnałach dnia" Anna Fotyga. 

- Nie dostrzegałam też pomocnego działania Donalda Tuska ani pani komisarz Elżbiety Bieńkowskiej w odniesieniu do Polski - dodała była szefowa MSZ.

Anna Fotyga odniosła się również do przychylnej postawy wobec Polski, jaką prezentuje ostatnio Jean-Claude Juncker. - Juncker nadal jest graczem, chociaż próbuje się go troszeczkę lekceważyć. Jeżeli nadal chciałby powalczyć, to zdecydowanie bym to wspierała - przyznała europosłanka PiS.

Odnosząc się do relacji bilateralnych, była szefowa polskiej dyplomacji podkreśliła, że "musimy zauważać też niepokojące elementy i dość otwarcie to przedstawiać wobec najważniejszych sojuszników".

Anna Fotyga powiedziała, że antyamerykańska retoryka obecna w polskiej polityce zbieżna jest z narracją prowadzoną przez Rosję. Była minister spraw zagranicznych odniosła się do krytyki polityki zagranicznej rządu podnoszonej przez część środowisk prawicowych. Anna Fotyga podkreśliła, że problemy w relacjach polsko-amerykańskich należy rozwiązywać we wzajemnym sojuszu, a nie poza nim.

- Jeśli chodzi o głosy po prawej stronie, to chciałabym, żeby nasi politycy wiedzieli, że to jest w tej chwili element narracji, którą prowadzi Kreml - powiedziała Anna Fotyga.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Anna Fotyga (europosłanka PiS)

Data emisji: 06.05.2019 

Godzina emisji: 7.14

mg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Fotyga (PiS): wejście do UE to był powrót do świata Zachodu po okresie smuty

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 11:10
- Polska chciałaby, żeby Unia, tak jak to było na początku procesu integracyjnego, była związkiem państw, które w drodze żmudnych negocjacji ustalają wspólny interes. Ten wspólny interes jest, nie ma najmniejszych wątpliwości - powiedziała na antenie PR24 Anna Fotyga, europosłanka, kandydatka PiS do europarlamentu.
rozwiń zwiń