Ryszard Legutko: procedura samorządności w UE jest bezprawna

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 10:04
- Przykładów łamania zasad przez Unię mógłbym podać wiele, to się dzieje każdego dnia - powiedział w "Sygnałach dnia" Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Ryszard Legutko: procedura samorządności w UE jest bezprawna (Sygnały dnia/Jedynka)
Ryszard Legutko, europoseł PiS
Ryszard Legutko, europoseł PiSFoto: Facebook/Ryszard Legutko

- Parlament Europejski to instytucja rządzona przez tę samą koalicję od samego początku UE i to jest problem. Dogadują się oni nie tylko co do stanowisk, ale także na poziomie ideologicznym. W Anglii homomałżeństwa wprowadzili konserwatyści, a w Niemczech chadecy - powiedział Ryszard Legutko.

Gość radiowej Jedynki dodał, że jego zdaniem "Unia Europejska jest w złej sytuacji również wewnętrznej, ponieważ łamane są zasady systemowe". - Cała procedura samorządności jest bezprawna. Rada Europejska zaopiniowała procedurę samorządności skrajnie negatywnie. Przykładów łamania zasad przez Unię mógłbym podać wiele, to się dzieje każdego dnia - mówił europoseł.

Leszek Jażdżewski, występując na Uniwersytecie Warszawskim, w ostrych słowach skrytykował Kościół katolicki. Do wypowiedzi redaktora naczelnego "Liberté!" odniósł się europoseł PiS.

- Wystąpienie o potrzebie harmonii i jedności Donalda Tuska było poprzedzone szaleńczą mową tego pana. Trudno uwierzyć, że ci panowie się nie dogadali. Sam Tusk się od tego nie odciął, a jego towarzystwo było zachwycone wystąpieniem pana Jażdżewskiego. Wygląda to na znaną strategię Tuska, czyli brutalność przykryta frazeologią, skrajnie niepasującą do tej brutalności - stwierdził Ryszard Legutko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Ryszard Legutko (poseł do Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 07.05.2019 

Godzina emisji: 8.14

dn/ans 

Czytaj także

Ryszard Legutko: dyrektywa cyfrowa niesie ze sobą więcej zagrożeń niż korzyści

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 21:31
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Legutko mówi, że przyjęta przedwczoraj w Parlamencie Europejskim dyrektywa cyfrowa niesie ze sobą więcej zagrożeń niż korzyści. Dyrektywa, nazywana przez jej przeciwników ACTA2, nakłada między innymi na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały nielegalnie skopiowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Kruk: Unia Europejska musi wrócić do korzeni, które budowały ją przez wieki

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 13:26
- Unię Europejską należy zmieniać, ona musi wrócić do korzeni klasycznych, greckich, rzymskich i chrześcijańskich, które budowały ją przez wieki - powiedziała w sobotę na konwencji regionalnej PiS liderka lubelskiej listy tej partii do PE Elżbieta Kruk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż tygodnika "Polityka": PiS liderem, spada poparcie dla Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 09:28
- PiS ma 35 proc. poparcia, a Koalicja Europejska 23 proc. - wynika z sondażu Kantar Polska dla tygodnika "Polityka". Według tygodnika alians opozycji zaczyna tracić kontakt z partią rządzącą. 
rozwiń zwiń