X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister kultury: opozycja prowokuje spór światopoglądowy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 19:05
- Po stronie naszych przeciwników politycznych być może dominuje taki pogląd, że w ostatnich 30 latach społeczeństwo polskie już się mocno zmieniło i być może nakręcanie antychrześcijańskich, antyklerykalnych i antyreligijnych emocji spowoduje, że wygrają wybory - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin w "Sygnałach dnia".
Audio
  • Jarosław Sellin o wystąpieniach Leszka Jażdżewskiego i Donalda Tuska (Jedynka/Sygnały dnia)

Donald Tusk 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim wygłosił wykład "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach". Poprzedziło go wystąpienie redaktora naczelnego pisma "Liberté!" Leszka Jażdżewskiego, który mówił między innymi, że Kościół katolicki w Polsce "zaparł się Chrystusa i stracił moralny mandat, aby sprawować funkcję sumienia narodu". Kilka dni później Tusk, odnosząc się do przemówienia Jażdżewskiego, stwierdził, że "niektórych słów na pewno by nie użył". 

Jarosław Sellin w radiowej Jedynce wątpił, by tak "intensywnie zapowiadane i przygotowywane przemówienie Donalda Tuska" na UW nie było poprzedzone konsultacjami, co znajdzie się w przemówieniu wstępnym. - Myślę, że Donald Tusk raczej był zainteresowany tym, czy przypadkiem ktoś mu tego show nie ukradnie - powiedział wiceminister. 

Zdaniem Jarosława Sellina wystąpienia obu prelegentów wpisują się w kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. - Po stronie naszych przeciwników politycznych być może dominuje taki pogląd, że w ostatnich 30 latach społeczeństwo polskie już się mocno zmieniło i być może nakręcanie antychrześcijańskich, antyklerykalnych i antyreligijnych emocji spowoduje, że wygrają wybory - powiedział Jarosław Sellin. Dlatego - zdaniem wiceministra kultury - polityczni oponenci Zjednoczonej Prawicy prowokują spór światopoglądowy, by na tych emocjach dojść do władzy. 

Jarosław Sellin zaznaczył, że Zjednoczona Prawica idzie do wyborów do europarlamentu z wyraźnym przekazem ideowym, którego nie ma Koalicja Europejska. - Nasi przeciwnicy, bardzo wewnętrznie też podzieleni, choć zjednoczeni politycznie przeciwko PiS, takiego wspólnego poglądu nie mają i w związku z tym są chyba zainteresowani takim rozhuśtaniem emocji, najlepiej właśnie na bazie sporu światopoglądowego, mocno angażującego emocjonalnie wszystkich - ocenił gość Jedynki. - W związku z tym prowokują tego typu sytuacje - dodał.

Wiceminister przyrównał też wystąpienie Leszka Jażdżewskiego do działań Ruchu Palikota i przypomniał, jak obecna opozycja, nawet będąc u władzy, dzieliła Polaków. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 8.05.2019 

Godzina emisji: 8.14

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata dnia. Atak Leszka Jażdżewskiego na Kościół. Publicysta: pojawiły się opinie, że powiedział to, co myśli Donald Tusk

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 19:00
W piątek 3 maja na UW Donald Tusk poprowadził wykład zatytułowany "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach". Największe kontrowersje wzbudziło jednak wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, który supportując szefa Rady Europejskiej, w ostrych słowach zaatakował polski Kościół. W Polskim Radiu 24 odnieśli się do tego publicyści: Witold Jurasz (Onet) i Krzysztof Karnkowski (Gazeta Polska Codziennie).
rozwiń zwiń