X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opieka zdrowotna nad uczniami. Stomatolodzy wracają do szkół

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 12:15
Przygotowana przez Sejm ustawa zapewnia równy dostęp do opieki zdrowotnej w szkołach bez względu na to gdzie uczeń mieszka i do jakiego rodzaju szkoły uczęszcza. Ustawa kładzie nacisk na organizację świadczeń stomatologicznych. 
Audio
  • Opieka zdrowotna nad uczniami (Sygnały dnia/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

- Obecnie coraz wyraźniej widoczne są problemy zdrowotne dzieci i młodzieży, szczególnie w wieku szkolnym: zmiana stylu życia, mniejsza aktywność, pojawiająca się w coraz większym odsetku otyłość dzieci, wady postawy. Te problemy spowodowały, że zaczęliśmy szukać przyczyn tego stanu rzeczy i między innymi zidentyfikowaliśmy niedostateczny sposób opieki nad dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym - mówi wiceminister zdrowia Józefa Szczurek - Żelazko. 

Niestety stan uzębienia polskich dzieci jest znacznie groszy niż u dzieci z państw zachodnich, o czym mówi lekarz stomatolog Sabina Banicka-Abed. - Praktycznie codziennie przyjmujemy dzieci w gabinetach stomatologicznych, które mają próchnicę i zdarza się również, że dzieci dziewięcio lub dziesięcioletnie muszą mieć usuwane zęby stałe z powodu zaawansowanej próchnicy - mówi.

Do tej pory system opieki nad dziećmi nie był skoordynowany. Według ustawy promocją zdrowia ma się zajmować pielęgniarka szkolna, która we współpracy z dyrekcją szkoły będzie planować działania profilaktyczne. 

Na jakich filarach będzie budowana opieka nad dziećmi w zakresie stomatologii? Dlaczego obecność stomatologa w szkole to dobry pomysł? Co jeszcze będzie określała ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami?

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek , Daniel Wydrych

Przygotowała: Izabela Kostyszyn 

Data emisji: 8.05.2019 

Godzina emisji: 6.32

ans/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dla chorych dzieci szkoła poza szkołą

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 15:43
Czasem życie bywa smutne, czasem w życiu dziecka pojawiają się takie chwile, że jest chore. Nie może wtedy chodzić do szkoły. I wtedy z pomocą przychodzi tzw. edukacja pozaszkolna w sanatoriach, szpitalach, a często w domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusz się na zdrowie, ale nie na dopingu

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 17:24
Zdarzało się i zdarza nadal, że ktoś na początku sezonu wystrzeli jakimś wynikiem i zdobywa wymagane minimum do udziału w jakiś zawodach, potem znika na jakiś czas, a po powrocie nie uzyskuje już tak doskonałych wyników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedszkolaki w obliczu otyłości. Gdzie podziały się zdrowe nawyki?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 10:15
- Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, a jest to efekt złych nawyków żywieniowych  - mówi dr Małgorzata Kostecka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Co przedszkola mogą zrobić, aby uchronić dzieci przed nadmiernym przybieraniem na wadze?
rozwiń zwiń