X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Rafalska: program 500+ w sposób oczywisty zmniejszył ubóstwo

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 06:41
- Dostajemy nagrody międzynarodowe za skuteczne zwalczanie nierówności społecznych, w UE byliśmy oceniani jako rząd, który najlepiej zwalczał ubóstwo wśród dzieci i młodzieży - powiedziała w "Sygnałach dnia" szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zwróciła natomiast uwagę, że "na rodzimym podwórku" nie mają końca ataki na 500+.
Audio
  • Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska na temat pozytywnych skutków programu 500+ (Sygnały dnia/Jedynka)

Minister Elżbieta Rafalska odniosła się do raportu "Rodzina 500+ - ocena programu i propozycje zmian", który został opublikowany na stronach Instytutu Badań Strukturalnych (IBS) i założonej przez prof. Leszka Balcerowicza fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Według tego opracowania program 500+ nie zwiększył liczby urodzeń w Polsce i wypchnął tysiące kobiet z rynku pracy.

- Chyba nie spodziewaliśmy się po Leszku Balcerowiczu, że będzie chwalił jakikolwiek program polityki społecznej rządu PiS, część współautorów tego raportu to osoby, które wcześniej były politycznie zaangażowane. Jedna pani profesor była doradcą i ekspertem w zakresie polityki rodzinnej prezydenta Bronisława Komorowskiego - powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Podkreśliła, że wartości wskaźników wpływu 500+ na dzietność założone w ocenie skutków regulacji są znacznie wyższe od zakładanych. - Mam wrażenie, że jest próba przypisania wszystkich czynników bierności zawodowej kobiet programowi 500+. Są badania GUS, które pokazują, że 500+ pozwala wracać kobietom na rynek pracy - powiedziała minister.

Elżbieta Rafalska podkreśliła wielką rolę programu 500+ w zwalczaniu ubóstwa. - Dane, które mieliśmy po pierwszym roku obowiązywania programu, pokazały największy spadek ubóstwa wśród rodzin wielodzietnych, rodziców samotnie wychowujących dzieci i rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi - tłumaczyła.

Rozmówczyni "Sygnałów dnia" zwróciła uwagę, że program 500+ został zauważony na świecie, a w Polsce jest nieustannie atakowany. - Dostajemy nagrody międzynarodowe za skuteczne zwalczanie nierówności społecznych, w UE byliśmy oceniani jako rząd, który najlepiej zwalczał ubóstwo wśród dzieci i młodzieży, była ocena Banku Światowego - mówiła minister. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość:  Elżbieta Rafalska (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 10.05.2019 

Godzina emisji: 7.15

paw/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: po raz pierwszy w Polsce tak szeroko mówi się o polityce społecznej

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 10:22
- Po raz pierwszy w Polsce w okresie po transformacji tak dogłębnie i tak szeroko mówi się o polityce społecznej - powiedziała w Polskim Radiu Szczecin minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podkreśliła, że ataki na program 500+ nasilają się i są "coraz gorsze".
rozwiń zwiń