Minister rolnictwa i rozwoju wsi: Polacy nie chcą anonimowej żywności

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 09:14
- Chcę, żeby wszyscy ci, którzy widzą związek między swoimi zdrowiem a odżywianiem mieli możliwość obejrzenia i posmakowania najlepszej polskiej żywności - mówi w "Sygnałach dnia" Jan Krzysztof Ardanowski zapraszając na dzisiejszy piknik "Poznaj dobrą żywność". 
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski zaprasza na piknik "Poznaj dobrą żywność" (Sygnały dnia/Jedynka)
Jan Krzysztof Ardanowski - minister rolnictwa i rozwoju wsi
Jan Krzysztof Ardanowski - minister rolnictwa i rozwoju wsiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W sobotę w Warszawie na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu odbędzie się piknik "Poznaj Dobrą Żywność". Zaprezentuje się na nim ponad 100 firm z różnych regionów Polski. Wystawcy będą promować żywność ekologiczną, regionalną i tradycyjną, również oznaczoną znakiem "Poznaj dobrą żywność", przyznawanym przez ministerstwo. Swoje stoiska przygotowały organizacje, stowarzyszenia i instytucje branżowe, naukowe oraz muzea rolnicze. W czasie pikniku będzie można zobaczyć też zabytkowe maszyny i urządzenia rolnicze, swoją ofertę pokażą także gospodarstwa agroturystyczne.

Minister rolnictwa mówił w radiowej Jedynce, że Polacy nie chcą już żywności anonimowej, tylko takiej, z którą "wiąże się wiedza i emocje". - Może pochodzić z określonego regionu w Polsce albo kojarzyć się ze smakami babci, domu rodzinnego. Żywność jak najmniej przetworzona, ekologiczna - podkreśla gość Jedynki. 

- Konsumenci sami zadecydują o tym, co będzie w handlu. Jeżeli ludzie czują związek, a jest to coraz bardziej powszechne zjawisko, że jeżeli kupuję dobrą żywność, a polska żywność nie ustępuje, może jest nawet lepsza, a jednocześnie o umiarkowanych cenach, to w ten sposób wspieram polską gospodarkę, polskie rolnictwo, może siostrę czy brata, którzy na wsi pozostali i dochodów nie mają zbyt dużych. Patriotyzm konsumencki zaczyna być bardzo ważnym elementem - ocenia 

Minister rolnictwa mówił w "Sygnałach dnia" także m.in. o tym, jak polskie ustawodawstwo pomaga skrócić drogę od rolnika do konsumenta oraz o maszynach wykorzystywanych w rolnictwie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tegoroczny piknik "Poznaj dobrą żywność" odbędzie się w roku obchodów 80-lecia powstania Toru Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie. Specjalnym wydarzeniem imprezy będzie gonitwa o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Patronem medialnym wydarzenia jest radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski 

Gość: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa i rozwoju wsi)

Data emisji: 11.05.2019 

Godzina emisji: 7.41

IAR/kh


Czytaj także

Propozycje Prawa i Sprawiedliwości dla polskich rolników. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 13:38
Podczas sobotniej konwencji w Kadzidle koło Ostrołęki Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoje propozycje dla rolnictwa. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że politycy jego partii będą m.in. zabiegać w Unii Europejskiej o więcej środków dla polskich rolników. Odnieśli się do tego na antenie Jedynki politycy: Kosma Złotowski (PiS), Marek Jakubiak (Konfederacja), Czesław Mroczek (PO).
rozwiń zwiń