X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: trzeba zaostrzyć kary w przypadku pedofilii

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 07:36
- W przypadku tak ohydnej zbrodni, jaką jest pedofilia, stanowisko naszego rządu jest takie, że kary trzeba zaostrzyć - mówił w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Audio
  • Jarosław Gowin: trzeba zaostrzyć kary ws. pedofilii (Sygnały dnia/Jedynka)

Projekt nowelizacji Kodeksu karnego, w którym rząd chce zaostrzenia kar między innymi za przestępstwa pedofilii, przyjęty przez Radę Ministrów, trafił już do Sejmu, gdzie dziś rozpoczyna się posiedzenie Izby. Rządowa propozycja, która ma już numer sejmowego druku, przewiduje podwyższenie między innymi górnej granicy kar za pedofilię do 30 lat więzienia. 

- Praktyka sądów ws. afer pedofilskich nie budzi zastrzeżeń. Plagą polskiego wymiaru sprawiedliwości jest to, że mamy rekordowo dużo wyroków kar w zawieszeniu. W przypadku tak ohydnej zbrodni stanowisko naszego rządu jest takie, że kary trzeba zaostrzyć. W Polsce powinniśmy rozwijać rozmaite formy tzw. kar wolnościowych, na czele z pracami społecznymi, ale odnośnie do pedofilii rząd nie ma wątpliwości. Trzeba zaostrzyć kary - powiedział Jarosław Gowin.

Gość radiowej Jedynki przyznał, że "nieprzypadkowo mroczni bohaterowie filmu braci Sekielskich byli tajnymi współpracownikami". - Kościół po 1989 roku nie wykorzystał szansy, aby oczyścić się z tych, którzy dali się złamać - stwierdził wicepremier.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 15.05.2019 

Godzina emisji: 7.15

dn/IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patryk Jaki: pedofilia powinna być traktowana jako zbrodnia, bez kar w zawieszeniu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 10:27
Wiceminister sprawiedliwości powiedział, że w przypadku osób, które pełnią zawód zaufania publicznego, powinna być "radykalna reakcja" na przypadki pedofilii. Patryk Jaki, który był gościem radiowej Jedynki, dodał, że na podstawie kilku przypadków pokazanych w filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" nie można obarczać odpowiedzialnością wszystkich duchownych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: przyjęliśmy ustawę zaostrzającą przepisy. Nawet 30 lat więzienia za pedofilię

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 14:38
- Na posiedzeniu rządu przyjęliśmy ustawę zaostrzającą. Będą wyższe kary za najohydniejsze zbrodnie, w tym za pedofilię. To będą kary nawet do 30 lat bezwzględnego więzienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski, szef gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tylko nie mów nikomu" - film braci Sekielskich. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:00
- Nie ma taryfy ulgowej dla pedofilów. Film braci Sekielskich to atak na pedofilię, a nie na Kościół - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej. Do tematu odniół się również Jerzy Jachnik, poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaostrzenie kar za przestępstwa pedofilskie. Politycy Nowoczesnej i PiS komentują

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 18:38
– Istotną sprawą, jeśli chodzi o przestępstwa pedofilskie, jest nieuchronność kary. Musi być mechanizm wdrażania postępowania. Tymczasem wiele postępowań w tej sprawie się nie toczyło – mówiła w "Pulsie Trójki" Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu. Do sprawy odniósł się również Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
rozwiń zwiń