X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Rafalska: program 500+ na pierwsze dziecko ruszy od 1 lipca

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 10:38
- Czekamy, aż prezydent podpisze tę ustawę, a nie mam wątpliwości, że w najbliższym czasie to zrobi. Będzie można składać wnioski o wypłatę 500+ na pierwsze dziecko, bez ambarasu związanego z wyliczaniem kryterium dochodowego - mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki.
Audio
  • Minister Elżbieta Rafalska: poszerzenie projektu 500+ przebiega zgodnie z planem ("Sygnały dnia"/Jedynka)

Wnioski o świadczenia będzie można składać drogą internetową od 1 lipca, a od 1 sierpnia także w tradycyjnej, "papierowej" formie - pocztą lub osobiście. Termin wypłaty świadczenia będzie zależny od rozpatrzenia wniosku przez samorząd, ale jeśli ktoś złoży wniosek później niż 1 lipca, to pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem, podkreślała Elżbieta Rafalska. - To jest ten sam mechanizm, który zastosowaliśmy w 2016 roku, gdy wprowadzaliśmy to świadczenie w życie - tłumaczyła minister. 

Elżbieta Rafalska odniosła się też do raportu wojewody mazowieckiego o spadku o 30 proc. liczby przyznawanych zasiłków okresowych i o mniejszych potrzebach wydawania ciepłych posiłków. - Taka sytuacja jest nie tylko na Mazowszu - podkreślała Elżbieta Rafalska. - Spada liczba rodzin korzystających z pomocy społecznej - przekonywała.

- Ubóstwo w rodzinach wielodzietnych mocno się zmniejszyło i są na to twarde dane GUS i organizacji międzynarodowych. Polska została doceniona za zwalczanie nierówności społecznych - podkreśliła Elżbieta Rafalska. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Elżbieta Rafalska (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 15.05.2019 

Godzina emisji: 7.40

mbl/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS rozszerza 500+. Elżbieta Rafalska: dotrzymujemy danego słowa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 14:10
- W polityce wobec rodzin kierujemy się wiarygodnością i konsekwencją, dotrzymujemy danego słowa. Przełamaliśmy ciążącą od kilku dekad tezę, że czegoś się nie da, że wsparcie rodzin to jałmużna, pomoc socjalna - powiedziała w Sejmie minister rodziny Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: bardzo się cieszę, że polskie 500+ zachwiało rynkiem zatrudnienia sezonowego w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 12:16
- Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego tak było? Dlatego że nie było możliwości znalezienia zatrudnienia na polskim rynku pracy, dlatego że zarobki były i są dalej wyższe w Niemczech, ale dzisiaj mamy alternatywę - mówiła w Polskim Radiu 24 o kryzysie branży szparagowej w Niemczech minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: program 500+ w sposób oczywisty zmniejszył ubóstwo

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 06:41
- Dostajemy nagrody międzynarodowe za skuteczne zwalczanie nierówności społecznych, w UE byliśmy oceniani jako rząd, który najlepiej zwalczał ubóstwo wśród dzieci i młodzieży - powiedziała w "Sygnałach dnia" szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zwróciła natomiast uwagę, że "na rodzimym podwórku" nie mają końca ataki na 500+.
rozwiń zwiń