X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adrian Zandberg: potrzebne są samorządowe przedsiębiorstwa transportowe

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 10:10
- W wyborach samorządowych przedstawiliśmy program, w jaki sposób zasypać lukę komunikacją, która w tym momencie dotyka znaczej części polskich powiatów. Odpowiedzią na to jest, żeby rząd centralny dał samorządom pieniądze na wykonanie tego zadania - mówi w "Sygnałach dnia" współzałożyciel partii Lewica Razem. 
Audio
  • Adrian Zandberg o rozwoju przewozów autobusowych (Sygnały dnia/Jedynka)

Podczas rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu, posłowie zajmą się między innymi projektem ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Ma być on utworzony w Banku Gospodarstwa Krajowego. Projekt wzmacnia rolę organizatorów publicznego transportu zbiorowego, dając im realne możliwości planowania i organizacji autobusowego publicznego transportu zbiorowego na ich obszarze. Koszt realizacji ustawy w ciągu 10 lat jest szacowany na 9 miliardów 600 milionów złotych. Jest to kolejny projekt z tak zwanej "nowej piątki Prawa i Sprawiedliwości".

PiS poruszył temat ważny, który bardzo ludzi dotyka, ale problem polega na tym, że w "Piątce Kaczyńskiego" zostało zapowiedziane, że autobusy dojadą niemalże do każdej wsi, ale kiedy spojrzymy na praktykę i na to, jak ta ustawa wygląda, to okazuje się, że nie przewidziano na to pieniędzy - mówi Adrian Zandberg. - Znaczna część Polski to teren, na którym nie istnieje w ogóle komunikacja autobusowa, więc nie jest to kwestia podtrzymania przy życiu czegoś, co funkcjonuje tylko odbudowy - dodaje. 

Gość Jedynki mówi, że Lewica Razem chce, żeby samorządy stworzyły samorządowe przedsiębiorstwa transportowe. - One wezmą odpowiedzialność za dowożenie ludzi. A co robi PiS? Mówi: weźmiemy pieniądze i rzucimy je w prywatny biznes, który to za nas załatwi. To już raz nie zadziałało. Ta logika nie zadziałała już przy programie Mieszkanie Plus - ocenia Adrian Zandberg. - To, czego nam potrzeba, to współpracy państwa, samorządów i realnego, publicznego finansowania zadań - dodaje.

Adrian Zandberg mówił także m.in. o tym dlaczego, w jego opinii, Koalicja Europejska "już przegrała wybory" oraz jakie widzi różnice między Lewicą Razem a Wiosną Roberta Biedronia. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Adrian Zandberg (współzałożyciel partii Lewica Razem)

Data emisji: 15.05.2019 

Godzina emisji: 8.14

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patryk Jaki: pedofilia powinna być traktowana jako zbrodnia, bez kar w zawieszeniu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 10:27
Wiceminister sprawiedliwości powiedział, że w przypadku osób, które pełnią zawód zaufania publicznego, powinna być "radykalna reakcja" na przypadki pedofilii. Patryk Jaki, który był gościem radiowej Jedynki, dodał, że na podstawie kilku przypadków pokazanych w filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" nie można obarczać odpowiedzialnością wszystkich duchownych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: przyjęliśmy ustawę zaostrzającą przepisy. Nawet 30 lat więzienia za pedofilię

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 14:38
- Na posiedzeniu rządu przyjęliśmy ustawę zaostrzającą. Będą wyższe kary za najohydniejsze zbrodnie, w tym za pedofilię. To będą kary nawet do 30 lat bezwzględnego więzienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski, szef gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tylko nie mów nikomu" - film braci Sekielskich. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:00
- Nie ma taryfy ulgowej dla pedofilów. Film braci Sekielskich to atak na pedofilię, a nie na Kościół - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej. Do tematu odniół się również Jerzy Jachnik, poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaostrzenie kar za przestępstwa pedofilskie. Politycy Nowoczesnej i PiS komentują

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 18:38
– Istotną sprawą, jeśli chodzi o przestępstwa pedofilskie, jest nieuchronność kary. Musi być mechanizm wdrażania postępowania. Tymczasem wiele postępowań w tej sprawie się nie toczyło – mówiła w "Pulsie Trójki" Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu. Do sprawy odniósł się również Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
rozwiń zwiń