Ryszard Legutko o słowach Rafała Grupińskiego: powiedział coś, o czym wszyscy wiemy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 08:28
- To nie są jakieś szczególnie zaskakujące słowa. Znaczące jest to, że wszystko jest czarno na białym. Powiedział wprost coś, o czym wszyscy wiemy - mówił o słowach Rafała Grupińskiego w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Ryszard Legutko o wypowiedzi Rafała Grupińskiego (Jedynka/Sygnały dnia)
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: Ryszard Legutko/Facebook.com

Podczas marszu Koalicji Europejskiej "Polska w Europie" jeden z uczestników zadał Rafałowi Grupińskiemu pytanie o to, kiedy PO wprowadzi związki partnerskie. "Na pewno w tej sprawie trzeba działać progresywnie. Ale po dwudziestym którymś października. Po prostu musimy prowincję przyciągnąć do głosowania. (…) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał robić w Warszawie, ale my nie możemy tego mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, bo nas przepędzą. To jest problem" - powiedział poseł Platformy.

Słowa polityka wywołały poruszenie w sieci. 

Czytaj więcej
1200 grupiński.jpg
Rafał Grupiński o związkach partnerskich: będziemy działać progresywnie. Musimy przyciągnąć prowincję

Ryszard Legutko stwierdził, że PO prowadzi "politykę lizusostwa wobec europejskich elit". - To nie są jakieś szczególnie zaskakujące słowa. Znaczące jest to, że wszystko jest czarno na białym. Powiedział wprost coś, o czym wszyscy wiemy - że nie jest to partia i nie są to politycy, dla których słowo jest święte. Oni prowadzą politykę lizusostwa wobec elit europejskich, co bardzo często stoi w sprzeczności z interesami większości polskiego społeczeństwa, ponieważ te związki partnerskie to dla elit europejskich jest świętość, więc wiadomo, że chcą to zrobić, ale gdyby powiedzieli to otwarcie, to mogłoby być niedobrze, boby ich przegnali, jak to słusznie powiedział pan Grupiński - podkreślił gość radiowej Jedynki.

Prowadząca spytała, czy takie podejście Grupińskiego nie oznacza braku szacunku do wyborców z prowincji. - Takie głosy padały ze strony polityków, także ze strony dużej części polskiej inteligencji po ostatnich wyborach parlamentarnych, kiedy bardzo wyraźnie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, pojawiały się takie głosy, że "chamy przejęły władzę" - dodał.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Ryszard Legutko (europoseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 7.15

dcz/kh

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski o Koalicji Europejskiej: są wielkimi szkodnikami, a ich wiarygodność jest ujemna

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 18:39
- Wiarygodność opozycji w temacie zabiegania o polskie interesy w ramach Unii Europejskiej nie jest zerowa, jest ujemna. Dla naszego kraju najlepiej byłoby, gdyby w europarlamencie nie było przedstawicieli Koalicji Europejskiej, bo są oni wielkimi szkodnikami - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
rozwiń zwiń