X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin: specustawa ma pomóc w budowie muzeum na Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 08:50
- Mamy plan zbudowania plenerowego muzeum na terenie półwyspu Westerplatte, ale żeby to było możliwe, trzeba uporządkować sytuację własnościową. Specustawa PiS ma w tym pomóc - mówił w "Sygnałach dnia" wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Audio
  • Jarosław Sellin o budowie muzeum na Westerplatte (Sygnały dnia/Jedynka)

Grupa pomorskich posłów PiS złożyła projekt specustawy, dzięki której nastąpi uproszczenie ścieżki legislacyjnej na drodze do przejęcia od samorządu terenu na Westerplatte, by zbudować tam Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 Roku. Władze miasta protestują.

Jarosław Sellin ma nadzieję, że ta sprawa nie dzieli mieszkańców Gdańska, ale na pewno są negatywne reakcje władz. Jak mówił, prezydent Aleksandra Dulkiewicz sięga po wszystkie możliwe instrumenty, by konfrontować się z rządem PiS.

- Prawdopodobnie władze Gdańska miały w planie zbudowanie swojego Muzeum Westerplatte. To sytuacja wynikająca z emocji politycznych - podkreślił gość Jedynki. - Z mojej strony była wola rozmów z Aleksandrą Dulkiewicz o Westerplatte, ale nie została podjęta przez drugą stronę. Ubolewam nad tym - dodał wiceminister kultury.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury, nr 2 na liście PiS w Gdańsku)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 8.15

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Nawrocki: jesteśmy gotowi wybudować placówkę Muzeum II Wojny Światowej na Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 21:34
Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej zapewnił, że instytucja jest gotowa wybudować placówkę na Westerplatte. W TVP Info mówił, że zależy to od uregulowania kwestii własności gruntów na półwyspie. 
rozwiń zwiń