X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Saryusz-Wolski o łamaniu przez Donalda Tuska unijnego prawa: udział w marszu opozycji, z hasłami wyborczymi, nie pozostawia żadnych złudzeń

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 08:49
Jacek Saryusz-Wolski, numer 1 z listy PiS do Parlamentu Europejskiego, nie ma wątpliwości, że przewodniczący Rady Europejskiej stoi na czele opozycji, choć unijne prawo nie dopuszcza takich zachowań.
Audio
  • Jacek Saryusz-Wolski krytykuje postępowanie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska (Sygnały dnia/Jedynka)
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Europoseł wyjaśnia, że prawo Unii Europejskiej jasno mówi, że przewodniczącemu RE nie wolno pełnić funkcji publicznych. Ocenia, że prawo łamią w Unii dwie osoby - Donald Tusk i Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Robią tak, bo nie przewidziano żadnych sankcji. - Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, ja wiedziałem to dużo wcześniej: Donald Tusk jest liderem opozycji - mówi gość Jedynki. Jego zdaniem świadczy o tym sobotni marsz opozycji w Warszawie. - Marsz opozycji na czele z Donaldem Tuskiem z hasłami wyborczymi nie pozostawia żadnych złudzeń, jeżeli ktokolwiek jeszcze je miał - podkreśla.

Zdaniem Jacka Saryusza-Wolskiego szykuje się zmiana w Unii Europejskiej i to będzie przesunięcie w prawo. - To będzie przesunięcie raczej w kierunku wsłuchiwania się w głos obywateli niż w pomysły ideologiczne elit - mówi. Według niego ta zmiana będzie odczuwalna już w nadchodzącej kadencji Parlamentu Europejskiego.

Europoseł ocenia, że Unia jest skłócona, stosuje podwójne standardy, jej władze wykonawcze wychodzą poza traktaty, jest szereg woluntarystycznych działań, Unia została wykolejona z tego toru, który wyznaczyli ojcowie założyciele. Ma też nadzieję, że w nowej kadencji frakcja, do której należy PiS, się powiększy. - Ci, którzy dotąd rządzili, socjaliści i ludowcy, nie będą już mogli sami rządzić, będą musieli kogoś doprosić, albo z lewej, albo z prawej - mówi Jacek Saryusz-Wolski.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Jacek Saryusz-Wolski (europoseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 7.43

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka o zamieszaniu wokół ustawy 447: to może być element wojny hybrydowej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 09:12
- Ma budować takie poczucie w opinii publicznej, że współpraca ze Stanami Zjednoczonymi może Polsce jakoś szkodzić. To jest oczywiście teza, którą kolportują ludzie sprzyjający Moskwie - mówiła o sprawie ustawy 447 na antenie radiowej Jedynki Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki o wypowiedzi wiceszefa KE: arogancka i bezczelna

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 09:40
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans zagroził Europie Środkowo-Wschodniej przywróceniem granic, jeśli kraje regionu nadal będą odmawiać przyjmowania uchodźców. - Motywacją słów wiceszefa KE są kwestie finansowe - mówił w "Sygnałach dnia" Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Legutko o słowach Rafała Grupińskiego: powiedział coś, o czym wszyscy wiemy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 08:28
- To nie są jakieś szczególnie zaskakujące słowa. Znaczące jest to, że wszystko jest czarno na białym. Powiedział wprost coś, o czym wszyscy wiemy - mówił o słowach Rafała Grupińskiego w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń