X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Michałkiewicz: 500+ dla niepełnosprawnych jeszcze w tej kadencji Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 09:09
- Niepełnosprawni są w takiej sytuacji, że potrzebują naszego zainteresowania, pomocy i to powinien być temat, który jest ponadpolityczny - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
Audio
  • Krzysztof Michałkiewicz o pomocy osobom niepełnosprawnym (Sygnały dnia/Jedynka)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeszcze w czerwcu projekt ustawy gwarantujący 500 zł każdej dorosłej osobie z niepełnosprawnością powinien trafić do Sejmu. W trakcie konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier sprecyzował, komu będzie przysługiwać świadczenie: "Wydatki obejmą osoby, które ukończyły 18. rok życia, są całkowicie niezdolne do pracy, nie mają orzeczonej renty z tytułu niepełnosprawności ani emerytury. W przypadku osób, które nabyły niepełnosprawność po 18. czy po 25. roku życia, również nasza regulacja obejmie takie osoby". 

- Chcemy, żeby jeszcze w tej kadencji Sejm miał szansę uchwalić tę ustawę. Natomiast przygotowanie projektu to jedna sprawa, a proces legislacyjny to druga sprawa. Będziemy pilnować, żeby było to jak najszybciej - mówi Krzysztof Michałkiewicz. 

Komentując stanowisko części środowisk opiekunów osób niepełnosprawnych, które oświadczyły, że takie świadczenie byłoby dla nich obraźliwe i że jest to niewystarczająca pomoc, gość Jedynki mówi, że "jeżeli są środowiska, które uważają, że reprezentują wszystkich niepełnosprawnych, to jest to duże nadużycie". 

- Jeżeli jedna grupa polityczna chce przejąć niepełnosprawnych, to jest to ogromne nadużycie. Jest to krzywdzące. Niepełnosprawni są w takiej sytuacji, że potrzebują naszego zainteresowania, pomocy i to powinien być temat, który jest ponadpolityczny, iść w poprzek podziałów politycznych - podkreśla wiceminister rodziny i dodaje, że poprawa pomocy dla tych osób powinna łączyć wszystkich.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Krzysztofem Michałkiewiczem, który mówił także o opiece wytchnieniowej oraz centrach opiekuńczo-mieszkalnych. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Krzysztof Michałkiewicz (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 22.05.2019 

Godzina emisji: 7.44

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak